20-latek popełnił samobójstwo po grze na giełdzie.
pxhere
Autor Redakcja BiznesInfo - 20 Czerwca 2020

Zobaczył kwotę, którą przegrał na giełdzie i popełnił samobójstwo. Była naprawdę ogromna

20-latek z Ameryki popełnił samobójstwo, ponieważ wydawało mu się, że będzie mieć dług na przeszło ponad 730 000 dolarów. Jak się okazało, długu mogło nie być.

Samobójstwo a "dług" giełdowy

12 czerwca 2020 roku samobójstwo popełnił 20-latek z Ameryki. Jego ostatnia notatka zawierała proste pytanie- „Jak 20-latek bez żadnego dochodu mógł uzyskać lewarowanie na niemal milion dolarów?” Wiadomość została napisana przez Alexandra E. Kearnsa, 20-letniego studenta University of Nebraska. Jak wielu innych Kearns wziął się za inwestowanie podczas pandemii koronawirusa. Korzystał z usług firmy brokerskiej Robinhood, nastawionej na zdobywanie klientów wśród millenialsów. Oferuje handel bez prowizji prostą, łatwą w użyciu i zabawną aplikacją, która nawet nagradza nowych klientów akcjami.

W pierwszym kwartale 2020 roku na platformie Robinhood klienci założyli rekordowe trzy miliony kont. Gdy w rynek uderzyły zawirowania związane z pandemią, Kearns zaczął eksperymentować z opcjami. W przepełnionej złością na brokera notatce napisał, że „nie miał pojęcia”, co robił, jak podaje Forbes.pl. Po całym wydarzeniu popełnił samobójstwo.

Tysiącom Polaków rząd dopłaci do czynszu mieszkaniowego. Minister zdradził kiedyTysiącom Polaków rząd dopłaci do czynszu mieszkaniowego. Minister zdradził kiedyCzytaj dalej

Ekran smartfona Kearnsa pokazywał wyświetlony na czerwono ujemny bilans na koncie w wysokości 730 165 dol. Nie oznaczał on, wbrew pozorom, że Kearns wpadł w taki dług. To niemożliwe, aby poznać wszystkie czynniki, które wpłynęły na decyzję o samobójstwie, ale tragiczna historia Alexandra Kearnsa jest ostrzeżeniem przed ryzykami wiążącymi się z wyścigiem firm brokerskich.

W Polsce dozwolona jest dźwignia finansowa na poziomie 1:100, co oznacza, że na każdy 1 zł zainwestowanego naszego kapitału możemy pożyczyć 99 zł i zainwestować łącznie 100 zł.

Kupno samochodu używanego to oszczędność, ale też ryzyko. Lepiej sprawdzić VIN, podpowiadamy jakKupno samochodu używanego to oszczędność, ale też ryzyko. Lepiej sprawdzić VIN, podpowiadamy jakCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internet

Kiedy człowiek popełnia samobójstwo przez pieniądze

Możliwe, że nastolatek stosował strategię „bull put spread”. Transakcja dokonuje się automatycznie w momencie wygaśnięcia opcji, jeżeli cena akcji, na której oparta jest opcja, na zamknięciu danego dnia jest o co najmniej o jeden cent niższa od określonej ceny wykonania. W innym przypadku opcja staje się bezwartościowa i się jej nie wykonuje. Innymi słowy: sprzedawca opcji liczy na to, że cena akcji wzrośnie, nabywca - że wzrośnie lub pozostanie bez zmian.

Kearns mógł nie zdawać sobie sprawy, że ujemny bilans wyświetlający się na ekranie jest tylko tymczasowy i zostanie skorygowany w momencie dopisania akcji do rachunku. Takie sytuacje, kiedy stan gotówki i bilans wyświetlają się na minusie nie należą do rzadkości. Samobójstwo nastolatka przeżywają wszyscy.

Rząd rusza z nowym pomysłem walki ze smogiem. Czeka Cię obowiązkowa rejestracjaRząd rusza z nowym pomysłem walki ze smogiem. Czeka Cię obowiązkowa rejestracjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News