Obostrzenia co do gromadzeń są weryfikowane przez Policje
pixnio
Autor Komunikaty prasowe - 29 Marca 2020

Lepiej nie wypuszczaj dzieci z domu. Grozić może nawet sąd rodzinny

Sąd rodzinny może grozić nieletnim, którzy nie stosują się do przepisów dotyczących zgromadzeń. Policja rozpoczęła już masowe kontrole dotyczące nieprzestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów mających zapobiec epidemii koronawirusa.

Dla nieletnich sąd rodzinny

Sąd rodzinny będzie groził parze nastolatek w Malborku, które gromadziły się w pobliżu parku z innymi osobami. Pozostali członkowie zgromadzenia będący powyżej 18 lat otrzymają mandaty w wysokości 5 tys. zł. Kontrole są przeprowadzane przez policjantów w całej Polsce czy aby przepisy co do przestrzegania przepisów odnośnie zgromadzeń są respektowane.

Policjanci sprawdzają nie tylko czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, ale także to, czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych. Z policyjnych radiowozów kierowane są komunikaty nawołujące do nie gromadzenia się, pozostania w domach dla własnego bezpieczeństwa.

Rząd wprowadzi jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy. Nowe obostrzenia dotyczą sklepów i miejsc pracyRząd wprowadzi jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy. Nowe obostrzenia dotyczą sklepów i miejsc pracyCzytaj dalej

Mundurowi ujawnili dotychczas blisko 150 wykroczeń, głównie związanych z naruszeniem nowych przepisów. "Stróże prawa przede wszystkim pouczali osoby o zachowaniu zgodnym z prawem, ale w przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów karali również mandatami. W ten sposób kilkadziesiąt osób w całym województwie zostało ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Tylko w czwartek sprawdzono blisko 3,5 tys. takich miejsc. Policjanci kontrolują także, czy zachowane są zasady korzystania z komunikacji miejskiej. W czwartek prawie 1,5 tys. razy sprawdzili autobusy.

Szczecińscy policjanci z kolei nałożyli mandaty na blisko 40 osób łamiących przepisy dotyczące zakazu zgromadzeń. Wśród ukaranych są m.in. grupy spożywające alkohol. W piątek rano w centrum miasta policjanci interweniowali wobec dwóch grup mężczyzn; trzy i pięcioosobowej. Mężczyźni spotkali się, aby wspólnie napić się alkoholu. Policjanci przerwali spotkanie i nałożyli na nich mandaty.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń - podkreślają, że wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażeniem zdrowia i życia innych osób – przekonują.

Mandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaMandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  3. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News