Rzym
fshq.com
Autor Komunikaty prasowe - 18 Października 2019

Władze Rzymu obraziły turystów. Stolica Włoch ma ich już dosyć

Rzym: burmistrzyni miasta w niewybrednych słowach określiła turystów na konferencji dotyczącej zrównoważonego rozwoju. Powiedziała, że stolica potrzebuje "gości, którzy spokojnie podziwiają nasze piękno”, a nie "turystów-szarańczy".

Rzym nie chce już "turystycznej szrańczy"

Rzym: burmistrzyni miasta Virginia Raggi wywołała niemały skandal wypowiadając się na temat problemu stolicy Włoch związanego ze zbyt dużą liczbą turystów. - Rzym nie potrzebuje "turystów- szarańczy", ale gości, którzy spokojnie podziwiają nasze piękno - powiedziała burmistrzyni w czwartek podczas narady "Turystyka i zrównoważony rozwój. Wyzwania dla Włoch". Jak podkreśliła, "albo turystyka jest zrównoważona, albo to nie jest turystyka". Nie popiera ona wprowadzenia limitów zwiedzających, jednak chciałaby lepiej wykorzystać ruch turystów. - Wiele osób mówi, że nawet jeśli nic nie robimy, to do Rzymu i tak przyjeżdżają turyści. Ale czy tego właśnie chcemy? Mamy biernie to znosić? Nie, chcemy zarządzać turystyką - stwierdziła Raggi. Według oficjalnych danych w ub. roku do Wiecznego Miasta przyjechało około 15 milionów turystów.

Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjachKupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjachCzytaj dalej

Overtourism największym problemem małych miast

Jak czytamy na Tur-info.pl, tak naprawdę to małe miasta, które zamieszkuje na stałe stosunkowo niewielka liczba ludzi, mają prawdziwy kłopot z ruchem turystycznym. Tylko czy istnieje prawdziwa szansa by nim zarządzać? Nie istnieje łatwa i jednoznaczna odpowiedź na pytanie, jak rozwiązać ten problem. Najprawdopodobniej potrzebne są działania wielotorowe, tak by rozłożyć ruch, zrobić promocję innym ciekawym zabytkom i lokalizacjom. - Przede wszystkim jednak warto zachować pewną pokorę i docenić przyjazd turystów, bo oni tak naprawdę nie muszą przyjeżdżać akurat tutaj - trafnie zauważył portal.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Znaki Zodiaku najpiękniejszych ludzi. To te 3 znaki są w stanie rozkochać w sobie cały świat
  6. Biedronka dostanie gigantyczną karę? Wszystko przez ceny, w tle miliardy złotych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News