ryanair
Pixabay/grum1965
Autor Radosław Święcki - 27 Lutego 2020

Ważne informacje dla podróżujących. W zw. z koronawirusem linie lotnicze wyjaśniają, co z lotami z i do Polski

Ryanair, Polskie Linie Lotnicze LOT i Wizz Air latają do Włoch zgodnie z rozkładem. Przewoźnicy podkreślają jednak, że monitorują sytuację związaną z epidemią koronawirusa i stosują się do zalecanych procedur.

Jak podaje TVN 24 BiS, Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują połączenia do Wenencji i Mediolanu. P.o. rzecznika prasowego LOT-u Michał Czernicki podkreśla, że polski przewoźnik na razie normalnie lata do Włoch.

- Rejsy odbywają się zgodnie z rozkładem, ale cały czas monitorujemy sytuację związaną z koronawirusem - powiedział Czernicki.

Biuro prasowe LOT zapewnia, że spółka zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji w skali globalnej, stąd "bezpieczeństwo pasażerów i członków załogi jest dla nas absolutnym priorytetem".

- Współpracujemy ściśle zarówno z polskim rządem i Głównym Inspektoratem Sanitarnym, jak i z pozostałymi przewoźnikami lotniczymi, co pozwala nam na szybką wymianę informacji nt. sytuacji na poszczególnych rynkach. Wdrażamy bardzo restrykcyjne procedury krajowe i międzynarodowe służące osiągnięciu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa - dodano.

W związku z koronawirusem, polski przewoźnik wcześniej zawiesił do 28 marca rejsy z Warszawy do Pekinu.

Ryanair też nie odwołuje

Swoich rejsów do Włoch nie odwołują też irlandzkie linie Ryanair. Olga Pawlonka z Ryanaira przekazała, że "wszystkie loty Ryanaira do Włoch odbywają się normalnie".

- Będziemy na bieżąco reagować na wszelkie zalecenia i instrukcje ochrony zdrowia publicznego - zapewniła.

Irlandzki przewoźnik lata z Polski między innymi do Bergamo, Bolonii, Neapolu, Pizy, Rimini, czy Rzymu.

Przedstawiciele węgierskiego Wizz Air, który lata z Polski między innymi do Mediolanu, Rzymu, Neapolu czy Bolonii, w oświadczeniu przesłanym TVN24 poinformowali, że linia "uważnie monitoruje rozwój sytuacji w odniesieniu do koronawirusa i podjęła proaktywne środki ostrożności zgodnie z wytycznymi WHO".

- Członkowie naszej załogi są regularnie informowani o sytuacji, a także zostali poinstruowani jak rozpoznawać objawy koronawirusa. Mamy odpowiednie procedury czyszczenia samolotu w przypadku podejrzenia wystąpienia jakiejkolwiek choroby zakaźnej na pokładzie. Ponadto, zespoły obsługi technicznej Wizz Air oraz personel naziemny znają jasne wytyczne oraz procedury w zakresie obsługi potencjalnych przypadków, zalecone przez producenta naszych samolotów oraz odpowiednie organy ds. zdrowia - wyjaśniono.

Jednocześnie podkreślono, że "nie wystąpiły zakłócenia dotyczące lotów Wizz Air, jednak w przypadku spodziewanych zakłoceń, pasażerowie, których one dotyczą, będą o tym informowani bezpośrednio".

- Obecnie we Włoszech nie obowiązuje zakaz podróży lotniczych, więc nie oferujemy odszkodowania pasażerom, którzy chcą odwołać swoje loty - poinformował węgierski przewoźnik.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News