To właśnie samolot Boeing 737-800 należący do Ryanair. Linie musiały wycofać ten model
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Listopada 2019

Ryanair wycofuje samoloty. W polskich maszynach wykryto skrajnie niebezpieczne pęknięcia

Ryanair ma kłopoty. W samolotach Boeing 737-800 należących do linii lotniczych wykryto niebezpieczną wadę. Analizy Federalnej Administracji Lotnictwa wykazały, że wszystkie samoloty tego modelu muszą zostać skontrolowane.

Ryanair w opałach

Ryanair wycofuje samoloty. Już we wrześniu Federalna Administracja Lotnictwa informowała o pęknięciach elementów umiejscowionych w łączeniu między kadłubem, a skrzydłami samolotu Boeing 737. Niespełna miesiąc po tych doniesieniach pojawiły się informacje o problemach w następnych samolotach. Jak podaje portal tech.wp.pl, teraz okazało się, że problemy dotyczą nie tylko starszych modeli, ale również tych mniej eksploatowanych.

Twoje zakupy z Biedronki przywiezie ci kurier. Nowa usługa podbija rynekTwoje zakupy z Biedronki przywiezie ci kurier. Nowa usługa podbija rynekCzytaj dalej

Ryanair wycofuje maszyny

Okazuje się, że przynajmniej trzy samoloty modelu Boeing 737-800, które należą do linii lotniczych Ryanair mają tę samą wadę. Samoloty zostały uziemione, a potem skontrolowane. Maszyny posiadają oznaczenia EI-DCL, EI-DAL i EI-DCJ - korzystano z nich także podczas lotów w Polsce.

Federalna Administracja Lotnictwa zdecydowała, że wszystkie modele Boeing 737, które przekroczyły 30 tysięcy cykli lotniczych muszą zostać poddane natychmiastowej kontroli. Z kolei maszyny, które mają ich od 22600 do 30 tysięcy, muszą być kontrolowane w każdym miesiącu. Jak podaje tech.wp.pl, w wyniku decyzji FFA aż 50 samolotów Boeing 737 w różnych wersjach zostało uziemionych w trybie natychmiastowym.

Będą pieniądze na 500 plus i trzynastkę. Ich źródło jednak zaskakujeBędą pieniądze na 500 plus i trzynastkę. Ich źródło jednak zaskakujeCzytaj dalej

Nie tylko Ryanair

Nie tylko Ryanair ma problem z samolotami Boeing. Portal tech.wp.pl podaje, że pęknięcia w okolicach łączeń kadłuba ze skrzydłami zostały wykryte w co najmniej dwóch samolotach 737-800 należących do indonezyjskich linii lotniczych Lion Air.

Usterki wykryto w modelach, które nie były eksploatowane w dużym stopniu. Te samoloty nawet nie miały przechodzić inspekcji. Maszyny indonezyjskiego przewoźnika mają znacznie mniej 22 tys. cykli lotniczych. Sprawa jest na tyle poważna, że Federalna Administracja Lotnictwa będzie musiała przeprowadzić dodatkowe postępowanie, co będzie skutkować kolejnymi kontrolami, które mogą objąć jeszcze więcej maszyn.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.