By Sage Ross, Flickr, CC BY-SA 2.0
By Sage Ross, Flickr, CC BY-SA 2.0
Autor Stanisław Węgrowski - 31 Maja 2020

Premier europejskiego kraju złamał krajowe obostrzenia. Musiał zapłacić wysoką karę

Rumunia: Premier Ludovic Orban musiał zapłacić karę za nieprzestrzeganie wprowadzonych przez jego rząd ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa. Sprawa wyszła po opublikowaniu zdjęcia, na którym premier Rumunii i ministrowie imprezują bez zachowania dystansu społecznego.

Rumunia. Szef rządu nie przestrzegał wymyślonych przez siebie reguł. Zapłacił karę

W sobotę premier Rumunii Ludovic Orban wydał oświadczenie, w którym przeprosił za złamanie przepisów dotyczących epidemii koronawirusa. W oświadczeniu cytowanym przez agencję Agerpres (red. - PAP) napisano, że premier Rumunii jest świadomy tego, że wszyscy obywatele muszą przestrzegać przepisów, niezależnie od ich pozycji. I jeśli prawo jest łamane, to kara musi być egzekwowana. A w przypadku premiera Rumunii kara wyniosła 3 tys. lei, czyli prawie 3 tys. złotych.

Rząd Rumunii zrobił sobie imprezę. Opozycja nie zostawia suchej nitki

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak senator opozycyjnej partii PSD Eugen Teodorovici opublikował na Facebooku zdjęcie premiera Rumunii i członków rządu, na którym widać, że nie są przestrzegane zasady bezpieczeństwa. Ministrowie siedzą bez maseczek przy stole zastawionym jedzeniem, alkoholem, a także palą papierosy i cygara. Nie utrzymano wymaganego dystansu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Opozycyjny polityk nie krył swego oburzenia we wpisie. "Takie rzeczy się dzieją w biurze premiera. Oto co robią liberałowie, kiedy rządzą. Wstyd!" - napisał Teodorovici na Facebooku.

McDonald's dokonuje rewolucji w swoich flagowych potrawach. Co ciekawe, zmiany zaczyna od PolskiMcDonald's dokonuje rewolucji w swoich flagowych potrawach. Co ciekawe, zmiany zaczyna od PolskiCzytaj dalej

Impreza rządu Rumunii. Premier tłumaczy

Premier Rumunii wyjaśniał, że zdjęcie zostało wykonane podczas jego 57. urodzin, a odwiedziny ministrów były dla niego zaskoczeniem - to była niespodzianka. Orban cytowany przez PAP powiedział, że zaprosił ministrów do środka i zaproponował coś do jedzenia, kieliszek wina i whisky, a maseczek nie nosili, bo kończyli kolację.

Serwis Bankier.pl zwraca uwagę, że rząd Rumunii był już krytykowany za wprowadzenie wysokich kar za nieprzestrzeganie obostrzeń w związku z pandemią. W konsekwencji nowych przepisów przedział kar wynosił od 2 tys. do 20 tys. lei. W zeszłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny Rumunii anulował podwyższenie kar.

Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśMarki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych ziół. Sławę zawdzięcza wspaniałym właściwościom zdrowotnym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News