!!!!!UWAGA ZASLONIC TWARZE KONTROLOWANYCH OSOB !!!! !!!!! PUBLIKACJA NA ODPOWIEDZIALNOSC REDAKCJI !!!! PHOTO TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS WARSZAWA KONTROLA DROGOWA POLICJA KONTROLA TRZEZWOSCI ALKOTEST DROGOWKA WYDZIAL RUCHU DROGOWEGO POMIAR PREDKOSCI RADAR RECZNY PISTOLET LASEROWY LASER TECH PRZEKROCZENIE PREDKOSCI 25/04/2012 WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Marca 2020

Ruda Śląska: Przewodnicząca rady miasta jechała na podwójnym gazie. Sąd umorzył sprawę

Ruda Śląska: przewodnicząca Rady Miasta, Aleksandra S. prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. Teraz sąd w Katowicach umorzył jej sprawę. Orzeczenie jest nieprawomocne, prokuratura wnioskowała już o uzasadnienie.

Ruda Śląska: pijana radna zatrzymana przez policję

O sprawie informuje portal auto.dziennik.pl. 18 października 2019 roku przewodnicząca Rady Miasta w Rudzie Śląskiej została zatrzymana do kontroli drogowej w Katowicach. Funkcjonariusze policji sprawdzali, czy kierująca jest trzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,29 mg/l. Przeprowadzono także drugie badanie - 0,26 mg/l, co daje ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Radna z Rudy Śląskiej z zarzutami

Przewodnicząca Rady Miasta w Rudzie Śląskiej usłyszała zarzut prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Podczas śledztwa kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Zarzuty przedstawiła Prokuratura Rejonowa Katowice-Północ.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Zdjęcia mówią same za siebie. Rydzyk wydaje nasze pieniądze bez zastanowienia

Jak się okazuje, przewodniczącej z miasta Ruda Śląska może to ujść na sucho. We wtorek “Gazeta Wyborcza” podała informację o umorzeniu postępowania. Decyzję podjął Sąd Rejonowy Katowice-Zachód. Orzeczenie jest nieprawomocne.

- Prokuratura złożyła wniosek o uzasadnienie i po zapoznaniu się z pisemnymi motywami wyroku podejmie decyzję - powiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ Katarzyna Kluczewska, cytowana przez portal auto.dziennik.pl.

Jazda pod wpływem to przestępstwo

Jak podaje serwis, w latach 2010-2013 Aleksandra S. pełniła funkcję wicemarszałka woj. śląskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, była też wiceprezydentem miasta Ruda Śląska i Świętochłowic. Dwa lata temu kandydowała na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. Ostatecznie została radną.

Polskie przepisy wyróżniają dwa stany związane ze spożyciem alkoholu. Kierowanie w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) jest kwalifikowane jako wykroczenie, natomiast jazda w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5) to przestępstwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skradziono kota ze schroniska w Warszawie. Musi pilnie wrócić, ma chorobę, potrzebuje leczenia
  2. Na diagnozę czekała 16 lat. Objawy były książkowe
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pilna konferencja ws. koronawirusa w Polsce. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News