Ruch w nowej odsłonie
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 25 Listopada 2020

Wyjdziesz tylko do kiosku i się mocno zdziwisz. Wycieczka do sklepu już nie będzie potrzebna

Ruch przejdzie prawdziwą rewolucję. Kioski mają stać się bazą dla nowej sieci handlowej, w której będzie można zakupić alkohol i odebrać przesyłki. Wszystko za sprawą przejęcia Ruchu przez Orlen.

Ruch pod kontrolą Orlenu

Ruch po przejęciu przez Orlen zmieni się nie do poznania. We wtorkowym komunikacie Orlen poinformował, że przejmuje 65 proc. akcji spółki i będzie głównym podmiotem kontrolującym kioski. Współwłaścicielami będą PZU, PZU Życie oraz Alior Bank. Wszystkie te podmioty należą do Skarbu Państwa.

Z uwagi na konieczność odchodzenia od paliw kopalnych nieuchronna stała się dywersyfikacja działań i źródeł przychodu koncernu energetycznego. Dzięki przejęciu Ruchu Orlen będzie mógł realizować swoje handlowe ambicje poprzez nowy model biznesowy.

Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radościJeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radościCzytaj dalej

Wejście do handlu detalicznego to realizacja założeń planu Orlenu sprzed kilku lat. - Jednym z punktów będzie otwarcie punktów sprzedaży detalicznej i gastronomii w lokalizacjach poza stacjami paliw. Prawomocne rozstrzygnięcie sądu otwiera nam drogę do zamknięcia transakcji przejęcia spółki Ruch. Zakładamy, że nastąpi to do końca tego roku – oznajmił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Ponad 9 tys. zł dodatkowo do emerytury co rok. Strumień pieniędzy popłynie, może należy się i tobie
 2. TVP straciło umowę z całą siecią sklepów przez przekaz? Jest oświadczenie Carrefoura
 3. Kaufland kusi Polaków promocją. W piątek aż cztery sztuki możesz dostać gratis

Ruch w nowej odsłonie z alkoholem i paczkomatami

Pierwszą ważną zmianą, którą Orlen zamierza wprowadzić w kioskach Ruchu, jest możliwość zakupu kultowych hot dogów znanych ze stacji benzynowych.

”Zakładamy, że do końca roku @PKN_ORLEN przejmie RUCH, co otworzy nam nowe możliwości biznesowe. Już wkrótce naszych kultowych hot-dogów będzie można spróbować także poza stacjami”, czytamy we wpisie na Twitterze Daniela Obajtka.

Niespotykana wcześniej przerwa w handlu. W grudniu na wyjście do sklepu trochę sobie poczekaszNiespotykana wcześniej przerwa w handlu. W grudniu na wyjście do sklepu trochę sobie poczekaszCzytaj dalej

Prezes koncernu przyznał, że w oparciu o spółkę Ruch będzie rozwijany także „segment usług kurierskich oraz nowe formaty gastronomiczno-sklepowe”. We wspomnianych nowych formatach handlowych kiosków Ruchu ma pojawić się alkohol.

Radio Zet podaje, że Orlen planuje wyposażyć nowe oddziały również w paczkomaty. Dzięki temu klienci będą mogli odebrać przesyłkę przy okazji kompletowania drobnych zakupów.

Orlen oznajmił, że dojdzie do rebrandingu kiosków Ruchu, choć na razie nie wiadomo, pod jakim szyldem będą funkcjonowały nowe oddziały gastronomiczno-sklepowe. W oficjalnym komunikacie Orlen przekazał, że analizy rynkowe wskazują na potencjał rozwoju nowego formatu poza stacjami paliw dzięki wykorzystaniu aktywów spółki Ruch.

W swojej szufladzie możesz mieć prawdziwy skarb. Moneta z PRL warta nawet 20 tys. złW swojej szufladzie możesz mieć prawdziwy skarb. Moneta z PRL warta nawet 20 tys. złCzytaj dalej

Tymczasem w III kwartale 2020 r. Orlen osiągnął rekordowy zysk EBITDA rzędu 1 mld zł tylko ze stacji paliw. Rozszerzenie zasięgu o kiosku Ruchu z pewnością ten wynik poprawi.

Jednak inwestowanie w nowe formaty handlowe w ramach spółki Ruch to nie jedyne nowe wyzwanie, jakie stoi przed Orlenem. Koncern zamierza przewodzić transformacji energetycznej. Pierwszym krokiem na tej trudnej drodze ma być uruchomienie farmy wiatrowej na Bałtyku. Planowane instalacje mają mieć moc 1,2 GW.

Seniorze, przygotuj się na poważną zmianę. Już od grudnia może cię spotkać niemiła niespodziankaSeniorze, przygotuj się na poważną zmianę. Już od grudnia może cię spotkać niemiła niespodziankaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Zygmunt Chajzer ma poważne problemy ze zdrowiem. Niespodziewana diagnoza załamała wszystkich, bliscy informują
 3. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
 4. Świetne wieści dla klientów ING. Bank chce umilić wszystkim zimę
 5. Prohibicja w obostrzeniach na grudzień. Kaczyński wycofał, bo "wyborcy mogli nie wybaczyć"
 6. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
 7. Dramat żony Kamila Stocha. Powiedziała przerażającą prawdę, chodzi o rodzinę, straszne wyznanie
 8. Elegancka przystawka czy szybka sałatka dla rodziny? Ty wybierasz, carpaccio z buraka zrobisz w 5 minut, a efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania
Jeśli lubisz długie kąpiele, musisz się liczyć z wyższymi rachunkami. Kolejne miasta zmieniają system naliczania opłatJeśli lubisz długie kąpiele, musisz się liczyć z wyższymi rachunkami. Kolejne miasta zmieniają system naliczania opłatCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News