Ruch
Autor - 2 Listopada 2019

Sieć sklepów znana przez wszystkich Polaków bliska bankructwa. Nadzieja w Orlenie

Ruch przez ostatni rok przechodził restrukturyzację, jednak okazuje się, że jest obecnie w gorszej sytuacji, niż wcześniej. Ostatnia szansa w PKN Orlen, który poprzez przejęcie sieci, byłby w stanie uratować ją przed bankructwem.

Ruch w kolaboracji z PKN Orlen

Ruch być może zostanie przejęty przez PKN Orlen, w każdym razie takie plany ma stacja paliw, ze względu na to, że chce rozwijać swój format O!Shop poza swoją siecią. Aby sfinalizować transakcję, niezbędna jest do tego zgoda urzędu antymonopolowego, na którą dystrybutor prasy czeka przebierając nogami z niecierpliwości.

Przychody nie wystarczają na pokrycie kosztów

Końcem sierpnia miało miejsce zakończenie przyspieszonego postępowania układowego Ruchu. Ostatnie sprawozdanie zarządcy firmy Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja wykazało, że przychody nie są wystarczające, by pokryć chociażby bieżące koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Wypracowanie rozwiązań, które na dłuższą metę pozwoliłyby przezwyciężyć kryzysową sytuację oraz poprawę wyników finansowych, okazało się niemożliwe dla Ruchu.

Ogromne zmiany w umowach na zlecenie. Dostaniesz mniej pieniędzyOgromne zmiany w umowach na zlecenie. Dostaniesz mniej pieniędzyCzytaj dalej

Ruch wciąż istnieje dzięki Alior Bank

Jak informuje Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, Ruch wciąż utrzymuje się na powierzchni jedynie z tego powodu, że Alior Bank warunkowo trzyma pieczę nad jego finansowaniem. “Na 27 sierpnia 2019 r. przeterminowane zobowiązania pozaukładowe spółki sięgały 27,5 mln zł. Do tego dochodzi pokaźna kwota wynikająca z kredytów i gwarancji w stosunku do Aliora, która wynosi ponad 150 mln zł” - podaje portal Wiadomoscihandlowe.pl. Ruch co prawda szuka oszczędności jak może, jednak na nic to się zdaje, gdyż zyski nie dorównują kosztom działalności. Z końcem sierpnia spółka zarejestrowała straty w wysokości niemal 40 mln zł, a jeżeli mówimy o kwocie netto to było to 47 mln zł. Jest to znacznie gorszy wynik niż rok temu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić Następny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News