Rower królem transportu. Polacy przesiadają się na jednoślady.
https://pixabay.com/MabelAmber
Autor Kamila Jeziorska - 21 Czerwca 2020

Wirus zagnał nas na siodełka. Przez pandemię w Polsce robi się powoli, jak w Holandii

Rower został królem transportu w dobie pandemii koronawirusa. Z najnowszych badań wynika, że co czwarty Polak wybiera jazdę rowerem lub hulajnogą. Maszyny napędzane siłą naszych mięśni coraz bardziej zyskują na popularności.

Rower królem transportu

Rower został okrzyknięty królem transportu w dobie pandemii koronawirusa. Z badania "Polacy na dwóch kółkach" zrobionego na zlecenie Nationale-Nederlanden wynika, że Polacy wykorzystują rower lub hulajnogę nie tylko jako środek do jazdy rekreacyjnej, ale także jeżdżą nim do pracy lub na zakupy. Dużo osób zrezygnowało z transportu komunikacją miejską przez koronawirusa.-Polacy chcą zachować bezpieczny dystans społeczny i wolą przemieszczać się indywidualnie - cytuje ekspertkę Nationale-Nederlanden, Ewę Dąbrowską, portal money.pl.

Blisko 3/4 użytkowników rowerów na co dzień korzysta ze ścieżek rowerowych. W przypadku braku jezdni, 34 proc. cyklistów wybiera jazdę po chodniku, natomiast 37 proc. porusza się po jezdni. 25 proc. badanych zrezygnuje z jazdy własnym samochodem na rzecz poruszania się rowerem. Na jazdę rowerem zdecyduje się 19 proc. mężczyzn, natomiast 29 proc. woli poruszać się za pomocą hulajnogi.

Coraz więcej Polaków jest bezrobotnych, GUS przedstawił nowe dane. Co nas czeka w kolejnych miesiącach?Coraz więcej Polaków jest bezrobotnych, GUS przedstawił nowe dane. Co nas czeka w kolejnych miesiącach?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii

Rowerem przez gąszcz samochodów

Jak wynika z badań, osoby korzystające z roweru najczęściej boją się samochodów. Ponad jedna trzecia badanych obawia się głównie kolizji z samochodami i autobusami, natomiast tylko 1 na 10 ankietowanych boi się wypadku z innymi użytkownikami jednośladów. Z badania wynika, że to mężczyźni czują się pewniej wśród innych pojazdów w trakcie jazdy rowerem niż kobiety - podaje money.pl.

Użytkownicy rowerów wskazali także różne widełki cenowe swoich jednośladów. Większość z nich decyduje się na rower do 2 tys. zł. 41 proc. respondentów zdecydowała się na zakup rowerów miejskich, a 36 proc. posiada rower górski. Prawie połowa badanych przechowuje swój rower w garażu, bo 49 proc., natomiast 29 proc. w piwnicy. Co ciekawe, tylko 17 proc. badanych przechowuje rower w mieszkaniu. Niestety, tylko 47 proc. badanych deklaruje, że zabezpiecza swój rower przed kradzieżą, natomiast 28 proc. przyznaje, że często o tym zapomina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczepionka rezerwowana przez bogatsze kraje. Już teraz tworzy się kolejka
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News