
Wirus zagnał nas na siodełka. Przez pandemię w Polsce robi się powoli, jak w Holandii
Rower został królem transportu w dobie pandemii koronawirusa. Z najnowszych badań wynika, że co czwarty Polak wybiera jazdę rowerem lub hulajnogą. Maszyny napędzane siłą naszych mięśni coraz bardziej zyskują na popularności.
Rower królem transportu
Rower został okrzyknięty królem transportu w dobie pandemii koronawirusa. Z badania "Polacy na dwóch kółkach" zrobionego na zlecenie Nationale-Nederlanden wynika, że Polacy wykorzystują rower lub hulajnogę nie tylko jako środek do jazdy rekreacyjnej, ale także jeżdżą nim do pracy lub na zakupy. Dużo osób zrezygnowało z transportu komunikacją miejską przez koronawirusa.-Polacy chcą zachować bezpieczny dystans społeczny i wolą przemieszczać się indywidualnie - cytuje ekspertkę Nationale-Nederlanden, Ewę Dąbrowską, portal money.pl.
Blisko 3/4 użytkowników rowerów na co dzień korzysta ze ścieżek rowerowych. W przypadku braku jezdni, 34 proc. cyklistów wybiera jazdę po chodniku, natomiast 37 proc. porusza się po jezdni. 25 proc. badanych zrezygnuje z jazdy własnym samochodem na rzecz poruszania się rowerem. Na jazdę rowerem zdecyduje się 19 proc. mężczyzn, natomiast 29 proc. woli poruszać się za pomocą hulajnogi.
DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii
Rowerem przez gąszcz samochodów
Jak wynika z badań, osoby korzystające z roweru najczęściej boją się samochodów. Ponad jedna trzecia badanych obawia się głównie kolizji z samochodami i autobusami, natomiast tylko 1 na 10 ankietowanych boi się wypadku z innymi użytkownikami jednośladów. Z badania wynika, że to mężczyźni czują się pewniej wśród innych pojazdów w trakcie jazdy rowerem niż kobiety - podaje money.pl.
Użytkownicy rowerów wskazali także różne widełki cenowe swoich jednośladów. Większość z nich decyduje się na rower do 2 tys. zł. 41 proc. respondentów zdecydowała się na zakup rowerów miejskich, a 36 proc. posiada rower górski. Prawie połowa badanych przechowuje swój rower w garażu, bo 49 proc., natomiast 29 proc. w piwnicy. Co ciekawe, tylko 17 proc. badanych przechowuje rower w mieszkaniu. Niestety, tylko 47 proc. badanych deklaruje, że zabezpiecza swój rower przed kradzieżą, natomiast 28 proc. przyznaje, że często o tym zapomina.
ZOBACZ TAKŻE:
- Szczepionka rezerwowana przez bogatsze kraje. Już teraz tworzy się kolejka
- Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
- IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
- 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
- Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
- Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
