PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa ulica Targowa Galeria Wilenska N/Z Rossmann (Dirk Rossmann GmbH) siec drogeryjna
East News, Zofia i Marek Bazak
Autor Kamila Jeziorska - 1 Grudnia 2020

Kupowanie w Rossmannie całkowicie po nowemu. Drogeria zdecydowała się na wielką rewolucję

Jak się okazuje, Rossmann okres pandemii COVID-19 wykorzystał na rozwój, a nie stanie w miejscu i odpoczynek. Sieć drogerii wprowadza Rossmann Go, czyli nowy sposób robienia zakupów w drogerii. Co najważniejsze, będzie dostępny w każdej drogerii w Polsce.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 • Jak działa Rossmann Go
 • Czego potrzebujesz, aby skorzystać z nowej usługi
 • Czy zakupy online wyprą zakupy stacjonarne z rynku
 • Jakie produkty sprzedają się w mniejszych ilościach w dobie pandemii

Rossmann rewolucjonizuje rynek

Marcin Grabara, wiceprezes Rossmanna w rozmowie z redaktorem naczelnym Business Insider opowiada, że czas pandemii dla sieci drogerii to okres intensywnej pracy oraz wdrażania rozwiązań. - W przeciwieństwie do innych firm nie cięliśmy budżetu inwestycyjnego, tylko odwrotnie - postawiliśmy na ekspansję - podkreśla.

Nowa opłata ma utemperować Polaków na zakupach. Znamy kwotę, padły słowa o odbieraniu chlebaNowa opłata ma utemperować Polaków na zakupach. Znamy kwotę, padły słowa o odbieraniu chlebaCzytaj dalej

Sieć drogerii w ostatnim czasie zdecydowała się wprowadzić usługę Rossmann Go, czyli możliwość płacenia online za zakupy w sklepie stacjonarnym. Brzmi niewiarygodnie? A jednak! Rossmann Go będzie dostępny we wszystkich drogeriach w kraju.

Dzięki nowej usłudze klienci unikną stania w kolejkach do kas, a dzięki temu zaoszczędzą cenny czas. - Klient wchodzi do drogerii, zdejmuje z półki produkty, które chce kupić i skanuje ich kody kreskowe telefonem - tłumaczy Grabara.

Z usługi Rossmann Go może skorzystać każdy, a wystarczy tylko zainstalować aplikację Rossmann w telefonie (dostępna jest zarówno na systemy Android, jak i iOS), a następnie podpiąć kartę płatniczą w systemie. Potrzebna będzie także zgoda na korzystanie aplikacji z aparatu w naszym telefonie.

Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce, spore zaskoczenieIle zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce, spore zaskoczenieCzytaj dalej

- Zamierzamy otworzyć planowaną w tym roku liczbę sklepów - ok. 100, doskonalić naszą aplikację, dodając jej różne funkcje jak Rossmann GO. Podobnie działaliśmy podczas kryzysu finansowego w 2008 r., dzięki czemu umocniliśmy naszą pozycję lidera na rynku - opowiada wiceprezes sieci Rossmann. Czy w takim razie sprawy Rossmanna mają się świetnie?

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Rossmann Go sposobem na zakupy

Rossmann jest w świetnej formie, a świadczy o tym fakt, że sieć drogerii zatrudnia 15 tys. pracowników i nie planuje żadnej redukcji. Mimo to, pracowników czeka prawdziwa rewolucja, o której także Grabara wspomina.

Odebrał telefon w sprawie kwarantanny. Dopiero potem odkrył rachunek na 17 tys. złotychOdebrał telefon w sprawie kwarantanny. Dopiero potem odkrył rachunek na 17 tys. złotychCzytaj dalej

- Przedefiniujemy jednak pojęcie "obsługa klienta”. [...] będziemy kładli nacisk na doradztwo, budowanie relacji z klientami, dbanie o tzw. doświadczenia zakupowe, by Rossmann w jeszcze większym stopniu niż dotąd kojarzył się z komfortem, przyjemnością - tłumaczy i dodaje, że pracownicy w tym aspekcie mogą liczyć na pełne wsparcie firmy w postaci szkoleń i praktyk.

Zdaniem wiceprezesa spółki to właśnie multikanałowość dotarcia do klienta jest częścią sukcesu, a zakupy w sposób stacjonarny nie wykluczają tych online, i na odwrót.

- Zresztą, jeśli weźmiemy pod uwagę jedną z definicji handlu online - handel za pomocą urządzeń elektronicznych - to zakupy z aplikacją Rossmann PL z funkcją Rossmann GO jak najbardziej są zakupami typu online - punktuje trafnie.

Jednocześnie przyznaje, że pandemia zaniżyła sprzedaż kosmetyków z kategorii "beauty" (m.in.: przybory i kosmetyki do makijażu - red.). Mimo wszystko Marcin Grabara jest także dobrej myśli, bo ten trend nie jest stały i kiedyś się odwróci. Przecież wciąż "chcemy być zdrowi, długo żyć, dobrze wyglądać".

Czy podatek od emerytury powinien zostać zniesiony? Dyskusje trwająCzy podatek od emerytury powinien zostać zniesiony? Dyskusje trwająCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Belgia. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-a
 2. Niemcy ścigają Polaków. Skala przestępstw poraża
 3. Niemcy ścigają Polaków. Skala przestępstw poraża
 4. Kupiłeś te produkty w sieciówce? Wyrzuć je natychmiast
 5. Za 4,50 zł kupisz dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwa
 6. Na jaw wyszła prawda o religii Gortata. Polacy w szoku
 7. Uwiebiasz salatkę jarzynową? Skorzystaj z zaskakującej porady Gessler
Minister ujawnił nacisk Dudy ws. zamknięcia stoków naraciarskich. Prezydent nie pozostawił wątpliwościMinister ujawnił nacisk Dudy ws. zamknięcia stoków naraciarskich. Prezydent nie pozostawił wątpliwościCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News