Stolica Rosji wprowadza kontrole przy wjeździe do miasta
pixabay/scrapbookingfanatic
Autor Radosław Święcki - 12 Kwietnia 2020

Jedno z europejskich państw już zaczyna kontrolować wjazdy do stolicy. Policja i wojsko zatrzymują kierowców

Moskwa wprowadziła policyjne kontrole przy drogach wjazdowych do stolicy Rosji. Patrole kontrolują ruch i pytają kierowców o cel przyjazdu do Moskwy.

Rosja zwiększa kontrole

Na wszystkich drogach wjazdowych do Moskwy dyżurują patrole policji drogowej, które kontrolują ruch i pytają kierowców o cel przyjazdu do stolicy - przekazał w sobotę rzecznik stołecznej policji Władimir Wasienin. W samej stolicy patrole wzmocniła gwardia narodowa.

O kontrolach przy drogach wjazdowych do stolicy Rosji poinformował w sobotę Władimir Wasienin, rzecznik stołecznej policji.

Policjanci mogą dziś też do ciebie zapukać z kontrolą. Nie będą bawić się w mandaty, czeka surowa kara na tysiące złotychPolicjanci mogą dziś też do ciebie zapukać z kontrolą. Nie będą bawić się w mandaty, czeka surowa kara na tysiące złotychCzytaj dalej

- Funkcjonariusze policji prowadzą obecnie całodobowe patrole we wszystkich dzielnicach stolicy. Oprócz tego na wszystkich wjazdach do miasta pracują oddziały policji drogowej, które kontrolują ruch i wyjaśniają z obywatelami cel ich przybycia do stolicy - powiedział Wasienin.

Jak podaje za portalem Baza Polska Agencja Prasowa, mundurowi proszą kierowców o pokazanie przepustek. W przypadku ich braku policja nie zezwala na wjazd. Co ciekawe, sami policjanci – jak podaje portal – mają nie wiedzieć, jak wyglądają wymagane przepustki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

O możliwości ograniczenia wjazdu do Moskwy już wcześniej informowała rosyjska redakcja BBC News. Źródła redakcji mówiły, że zamknięcie stolicy Rosji nie jest planowane, ale od soboty część samochodów spoza stolicy nie będzie do niej wpuszczana.

Z kolei służby prasowe gwardii narodowej (Rosgwardii) podały w sobotę, że ulice w Moskwie patrolować będzie większa liczba policjantów i funkcjonariuszy sił specjalnych OMON.

Od poniedziałku 13 kwietnia w Moskwie mają zostać wprowadzone przepustki dla mieszkańców, początkowo dla tych, którzy dojeżdżają do pracy, a następnie dla poruszających się po mieście w innych celach.

PAP przypomina, że w Moskwie odnotowano dotychczas ponad 8,8 tys. zakażeń koronawirusem. To blisko dwie trzecie wszystkich przypadków w Rosji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News