Rolls Royce zajmuje się produkcję miodu
Flickr/Stephen Rees
Autor Maria Glinka - 7 Maja 2020

Rolls Royce, to nie tylko ekskluzywne samochody. Marka zajęła się też produkcją wyrobu spożywczego

Rolls Royce jest znany przede wszystkim z kultowych samochodów luksusowych. W czasie, gdy ich produkcja została zawieszona, firma nie próżnuje. W okolicach siedziby marki w Goodwood wytwarzany jest Rolls Royce of Honey, czyli najbardziej ekskluzywny miód na świecie.

Rolls Royce się przebranżowił?

Rolls Royce to brytyjski producent samochodów luksusowych i sportowych, działający od 1906 r. Wraz ze wstrzymaniem produkcji aut firma rozpoczęła wytwarzanie miodu na terenie siedziby marki w hrabstwie West Sussex – mieszka tam ćwierć miliona angielskich pszczół.

Pasieka powstała trzy lata temu i dysponuje 42-akrowym terenem Rolls-Royce’a oraz porośniętym roślinnością dachem fabryki o powierzchni 8 akrów. Jest to największa taka powierzchnia w całej Wielkiej Brytanii. Pszczoły są wypuszczane także na wiejski teren pobliskiego Parku Narodowego South Downs, który rozciąga się na 12 tys. akrów – podaje moto.pl.

Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuZłe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykach

Rolls Royce angażuje się w ochronę środowiska

W pasiece znajduje się 6 drewnianych uli, a 5 z nich nosi nazwę modeli z rodziny produktowej Rolls Royce’a - „Phantom”, „Wraith”, „Ghost”, „Dawn” oraz „Cullinan”. Z kolei szósty „Spirit of Ecstasy” został nazwany na cześć kultowej figurki. Pod koniec każdego sezonu miód jest zbierany przez lokalnych fachowców. Skosztować go mogą goście marki, którzy zamawiają swoje auta od Rolls Royce’a.

Produkcja miodu jest wyrazem zaangażowania firmy w ratowanie populacji brytyjskich pszczół miodnych, które są głównymi zapylaczami drzew, roślin, owoców i warzyw kluczowych dla gospodarki rolnej. Utrata całych połaci roślinności w ostatnich latach spowodowała drastyczny spadek liczebności owadów.

„Nasze zrównoważone budynki, korzystanie z energii gorących źródeł, system zarządzania deszczówką oraz stworzenie azylu dla dzikiego ptactwa, już teraz stawia naszą fabrykę w Goodwood jako jedną z najbardziej przyjaznych środowisku. Poprzez ten projekt, który wspiera bioróżnorodność na naszym terenie, w tym na olbrzymim zielonym dachu, dołączamy do działań na rzecz odnowy populacji pszczół w Wielkiej Brytanii” – podkreślił Richard Carter, Global Communications Director w Rolls-Royce Motor Cars.

TVN ujawnia: Poczta Polska zamówiła 3 mln więcej kart do głosowania, niż jest wyborców. Kuriozalne wytłumaczenieTVN ujawnia: Poczta Polska zamówiła 3 mln więcej kart do głosowania, niż jest wyborców. Kuriozalne wytłumaczenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dziś znów można jeździć Veturilo. Co trzeba wiedzieć?
  2. Nikt przed nim nie dokonał podobnego wyczynu. 42-latek zaskoczył cały świat
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dramatycznie przykre wiadomości z północy Polski. Niestety stracił życie
Szykuje się nowy podatek? Chcą opodatkować rzeczy, których używamy na co dzieńSzykuje się nowy podatek? Chcą opodatkować rzeczy, których używamy na co dzieńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News