Rodzina 500 plus - na wnioskowanie o udział w programie jest jeszcze czas tylko do jutra
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 29 Września 2019

Jeszcze tylko do jutra jest czas. 800 tys. Polaków może dostać pieniądze

Rodzina 500 plus - wnioskowanie o udział w tym programie otwarto z początkiem lipca. Ci, którzy wnioski złożyli najszybciej, mogą liczyć na wyrównanie. Jednak ci, którzy prześpią termin mijający już jutro, pożegnają się z przynajmniej 1500 złotych. Sprawa dotyczy 800 tys. Polaków.

Rodzina 500 plus to najsłynniejszy program socjalny rządu Prawa i Sprawiedliwości. W jego ramach polskie dzieci do 18. roku życia mogą liczyć na finansowanie z budżetu 500 złotych co miesiąc. Po rozszerzeniu programu w tym roku skorzystać z niego może 6,8 mln polskich dzieci. Wciąż jednak około 800 tys. z nich nie skorzystało z tej możliwości.

Ich rodzice powinni więc pamiętać, że choć o udział w programie mogą wnioskować przez cały okres jego obowiązywania, tylko do jutra jest jeszcze czas, by liczyć na wyrównanie pieniędzy od lipca. Jeśli złożymy wniosek o udział do poniedziałku, możemy liczyć na wyrównanie od lipca, czyli przynajmniej 1500 złotych. Jeśli zrobimy to jednak we wtorek, czyli 1 października, pieniądze przepadną.

5 tys. złotych za przespanie sześciu godzin. Możesz dostać taką pracę5 tys. złotych za przespanie sześciu godzin. Możesz dostać taką pracęCzytaj dalej

Rodzina 500 plus: Jeszcze 800 tys. młodych Polaków może zostać objętych świadczeniem

- To już naprawdę ostatni dzwonek na to, by otrzymać świadczenie z tytułu 500 plus na nowych zasadach, z wyrównaniem od lipca. Żeby otrzymać pieniądze z wyrównaniem, należy złożyć wniosek do końca września. Naprawdę warto skorzystać z tej możliwości, to solidny zastrzyk gotówki dla domowego budżetu - przypomina szefowa resortu rodziny, Bożena Borys-Szopa.

Minister przypomina, że obecnie świadczenie trafia do zdecydowanej większości uprawnionych, bo spośród 6,8 mln pobiera je już 6 mln dzieci. Ci, którzy tego jeszcze nie zrobili, a mowa o rodzicach 800 tys. dzieci, które są objęte programem, mogą wniosek złożyć za pośrednictwem internetu, dzięki czemu nie muszą martwić się o zamknięte urzędy i zrobić to nawet w niedzielę. Natomiast ci, którzy wolą zrobić to fizycznie - muszą udać się w poniedziałek 30 września osobiście od urzędu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak przebiegał proces wdrożenia zmian w programie Rodzina 500 plus+. Z naszych najnowszych danych wynika, że już ok. 6 milionów dzieci otrzymuje świadczenie. To zdecydowana większość uprawnionych. (...) Kto jeszcze nie złożył wniosku, a chce otrzymać świadczenie z wyrównaniem od lipca, musi zrobić to najpóźniej w poniedziałek. Wnioski można składać podczas wizyty w urzędzie lub za pośrednictwem internetu - cytuje Borys-Szopę portal Bankier.pl.

Znamy najtańszy ze sklepów. Wyprzedził nawet BiedronkęZnamy najtańszy ze sklepów. Wyprzedził nawet BiedronkęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Nie żyje wybitna Polka. Zginęła w tragicznych okolicznościach, miała 44 lata

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News