TOPSHOT - A man prepars to swim in the Yangtze River in Wuhan, in China's central Hubei province on September 28, 2020. (Photo by Hector RETAMAL / AFP)
East News, Hector Retamal
Autor Kamila Jeziorska - 7 Grudnia 2020

Świetne wiadomości z Wuhan. Wszyscy możemy mieć powody do optymizmu

Czy w rok od wybuchu pandemii w Wuhan wszystko wróciło do normy? A może nadal, jak w pozostałych częściach świata, całe życie stoi w miejscu? Rocznica pandemii w Wuhan to nie jest hucznie obchodzona, a mieszkańcy miasta nadal pamiętają, że wirus może być w nawrocie.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak świat wygląda w rocznicę wybuchu pandemii
 • Czy życie w Wuhan wróciło do normy
 • Jakie były początkowe działania władz w sprawie COVID-19

Rocznica pandemii. Czy świat się zmienił?

Kiedy do Polski przychodziły informacje z odległego Wuhan, wszyscy powoli wstrzymali oddech w oczekiwaniu. W momencie, gdy pierwszy przypadek dotarł do Polski, społeczeństwo wiedziało, że życie się zmieni. Faktycznie, zmiana jest drastyczna i do tej pory końca nie widać, a jak życie toczy się w Wuhan?

W obecnym czasie wciąż wiele krajów utrzymuje specjalne restrykcje i nie pozwala swoim obywatelom wrócić do szeroko rozumianej przez nich normalności. Co więcej, wciąż stosowane są ograniczenia w przemieszczaniu się, organizowaniu wydarzeń kulturowych, a nawet wyjściach do restauracji i barów.

Szykuje się blokada, jakiej jeszcze nie było. Tłum protestujących wyleje się na ulice i wstrzyma wszystkoSzykuje się blokada, jakiej jeszcze nie było. Tłum protestujących wyleje się na ulice i wstrzyma wszystkoCzytaj dalej

Jak się okazuje, w Wuhan po pandemii nie ma już śladu - całe życie mieszkańców wróciło do normy. Otwarte są bary, kina, restauracje czy szkoły. Jednocześnie w każdej aptece znajdziemy maseczki oraz środki dezynfekujące, bowiem rocznica pandemii nie oznacza jej końca, a wirus zawsze może wrócić.

Portal Forsal podaje, że w wyniku koronawirusej epidemii, rząd chiński uruchomił program pozwalający na przebadanie każdego obywatela kraju. Z uwagi na sezon zimowy nadal wielu mieszkańców decyduje się na zakrywanie ust i nosa, a w środkach komunikacji miejskiej są one obowiązkowe.

Zmiany da się odczuć nawet w aptekach, bowiem wprowadzony na samym początku wymóg rejestracji osób kupujących leki przeciwgorączkowe jest wciąż obowiązkowy. Jak w takim razie sytuacja wygląda na froncie gospodarczym?

Fatalny problem z tablicami rejestracyjnymi. Tysiące aut może nie przejść przegląduFatalny problem z tablicami rejestracyjnymi. Tysiące aut może nie przejść przegląduCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Tylko u nas: Lider "Boys" o branży disco polo i kryzysie
 2. Rydzyk już się nie wywinie. Jest deklaracja Sekielskiego
 3. Stary dokument, który załatwi Ci dużo. Premie potwierdzone
 4. Wuhan w rocznicę pandemii

  Niestety, ale w tym aspekcie wiadomości nie są dobre, gdyż wiele podmiotów zamkniętych w wyniku lockdownu nigdy nie wznowiło swojej działalności. Mieszkańcy wskazują, że trzymiesięczna kwarantanna odbiła się znacząco na przemyśle tekstylnym oraz motoryzacyjnym. W wyniku zamknięcia zakładów pracy, ludzie stracili środki do życia i są bezrobotni.

  Mimo wielu informacji na temat COVID-19 naukowcom wciąż nie udało się ustalić kiedy dokładnie wirus zaatakował człowieka. W rocznicę pandemii nadal nie jest to możliwe do stwierdzenia, a wielu obstaje, że był to 16 grudnia 2019 r.

  Stało się, kierowcy muszą być gotowi na nową opłatę. Ministerstwo już podało kwotęStało się, kierowcy muszą być gotowi na nową opłatę. Ministerstwo już podało kwotęCzytaj dalej

  To właśnie tego dnia do Szpitala Centralnego w Wuhan przyjęto pacjenta z obustronnym zapaleniem płuc, którego przyczyna wystąpienia nie była znana. Z kolei część osób deklaruje, że podobne do koronawirusowych objawy mieli już w listopadzie i na początku grudnia.

  Mimo tego, że do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) informacja o nieznanym wirusie wpłynęła już 31 grudnia, to nadal nie zdecydowano się na podjęcie jakichkolwiek działań. Ze strony władz Wuhan na takie mogliśmy liczyć dopiero 23 stycznia, gdy odcięto miasto od świata na trzy miesiące.

  Klikniesz tylko w SMS, pieniądze przepadną. Oszuści są coraz bardziej bezczelniKlikniesz tylko w SMS, pieniądze przepadną. Oszuści są coraz bardziej bezczelniCzytaj dalej

  Zobacz także w naszych serwisach:

  1. O 17 znów zablokują ulice Warszawy. Protest, jakiego jeszcze nie było
  2. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister Zdrowia podał możliwy termin
  3. Na ogrzewaniu można oszczędzić. Pamiętaj o kilku kwestiach
  4. Nie musisz mieć przy sobie prawa jazdy. Jest też nowa kara
  5. Polacy oszaleli na ich punkcie. Zakup, który podbiła pandemia
  6. Nie żyje uwielbiana dziennikarka. Do końca walczyła z ciężką chorobą
  7. Floyd Mayweather wraca na ring. Nie do wiary, z kim się zmierzy
  Kaufland podjął istotną decyzję. Jeden produkt na cenzurowanymKaufland podjął istotną decyzję. Jeden produkt na cenzurowanymCzytaj dalej

  KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News