RMF FM z rewolucyjnymi doniesieniami w sprawie bezpieczeństwa w czasie pandemii
Unsplash/Alessandro Vallainc
Autor Maria Glinka - 8 Maja 2020

RMF: Eksperci ujawnili prosty sposób na zmniejszenie zagrożenia zakażeniem. Trzeba pamiętać tylko o jednym

RMF FM donosi, że w pomieszczeniach zamkniętych znacznie łatwiej złapać koronawirusa. Do częstszego, ale rozważnego wychodzenia na dwór zachęcają amerykańscy naukowcy cytowani przez portal The Hill.

RMF FM z rewolucyjnymi doniesieniami

RMF FM dotarło do analiz, które mogą zmienić pandemiczną rzeczywistość. Zdaniem amerykańskich naukowców „przy zachowaniu dwumetrowego odstępu i przestrzeganiu zasad zakażenie na świeżym powietrzu jest znacznie mniej prawdopodobne niż w domu”. Portalu The Hill uważa, że to stwierdzenie może przyczynić się do szybszego otwarcia plaż czy parków.

Znana sieciówka sprzedaje markowe maski z jonami srebra. Za 3 sztuki wielokrotnego użytku 14,99 złZnana sieciówka sprzedaje markowe maski z jonami srebra. Za 3 sztuki wielokrotnego użytku 14,99 złCzytaj dalej

Tom Frieden, były dyrektor amerykańskiego Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) nawołuje, aby „cieszyć się naturą, bo to dla nas dobre, a ryzyko zarażenia jest bardzo małe”. Jednak nawet przy podejmowaniu aktywności na świeżym powietrzu należy zachować należytą ostrożność. Eleanor Murray, profesor zdrowia publicznego na Uniwersytecie Bostońskim, ostrzega przed ryzykiem zakażenia w trakcie np. dotykania jednej piłki.

Uzasadnienie ekspertów

Zdaniem analityków do infekcji na dworze dochodzi po spełnieniu dwóch warunków. Po pierwsze, odległość między osobami musi być bardzo mała. Po drugie, musi zajść między nimi wymiana kropelkowa na skutek kaszlnięcia, kichnięcia czy bezpośredniego chuchnięcia – podaje RMF FM. W przeciwnym razie możemy czuć się bezpieczni, ponieważ wiatr szybko rozbija cząsteczki wydychanego powietrza, w którym może być koronawirus. To z kolei znacznie utrudnia migrowanie choroby.

RMF FM donosi, że ryzyko zakażenia jest większe w pomieszczeniach zamkniętych. Zagrożenie to będzie wzrastało w kolejnych miesiącach, ponieważ nadchodzi okres letni, w którym zostaną uruchomione klimatyzatory. To właśnie one mogą okazać się siedliskiem wirusa i ułatwić utrzymywanie się koronawirusa w powietrzu domowym.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków

Nowa choroba atakuje małe dzieci, do złudzenia przypomina COVID-19. Kluczowe pierwsze 10 dni, potem może być za późnoNowa choroba atakuje małe dzieci, do złudzenia przypomina COVID-19. Kluczowe pierwsze 10 dni, potem może być za późnoCzytaj dalej

Większość chorych to osoby, które pozostały w domach

Tezę amerykańskich badaczy potwierdza również gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. Przedstawiciel władzy wyjawił w środę, że większość osób, która trafiła do szpitala w tym północno-wschodnim stanie to obywatele, którzy zastosowali się do nakazu pozostania w domu.

Dane z ponad 100 szpitali wskazują, że domy spokojnej starości odpowiadają za 18 proc. rozpoznanych przypadków koronawirusa. 2 proc. przypada na bezdomnych, a mniej niż 1 proc. na więzienia. Ogromny odsetek, bo aż 66 proc., to ludzie, którzy „przebywali w domu, co jest dla nas szokujące” – oznajmił gubernator.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  2. Koronawirus we Włoszech. Padły nowe rekordy dotyczące epidem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka
ZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News