biznesinfo
biznesinfo
Autor Wiktoria Pękalak - 20 Listopada 2020

Nieoficjalnie: Wiadomo już, które restrykcje zostaną poluzowane. Znana też jest już data

Restrykcje już wkrótce mogą zostać nieco poluzowane. Wirtualna Polska dowiedziała się nieoficjalnie, że skorzysta m.in. branża handlowa i gastronomiczna. Losy wielu biznesów ważyły się podczas narady Mateusza Morawieckiego z Adamem Niedzielskim oraz innymi ministrami i specjalistami. Ostateczna decyzja ma zapaść jeszcze dziś.

Restrykcje zostaną poluzowane

Epidemia koronawirusa wymusiła na rządzie wprowadzenie wielu restrykcji, które znacząco odbijają się na wszystkich branżach, zwłaszcza gastronomicznej, turystycznej, eventowej, czy fitness. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień WP, sytuacja niektórych podmiotów już niedługo może się znacząco poprawić, ponieważ w Kancelarii Premiera trwa właśnie spotkanie dotyczące poluzowania niektórych obostrzeń. Losy wielu przedsiębiorstw znalazły się w rękach premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, rządowego doradcy ds. walki z koronawirusem Andrzejem Horbanem, pozostałych ministrów i współpracowników szefa rządu.

Rządowy program luzowania obostrzeń - etap odpowiedzialności ma wejść w życie już 30 listopada, jednak o ostatecznym kształcie podjętych decyzji dowiemy się oficjalnie dopiero podczas najbliższej konferencji prasowej.

Źródła WP donoszą, że restrykcje mają zostać zdjęte m.in. z galerii w handlowych, w których ponownie otworzą się sklepy RTV i AGD, a także salony meblowe, w których będzie można robić zakupy z zachowaniem narzuconych wytycznych sanitarnych.

Boże Narodzenie samotnie, lockdown na święta? Wypowiedź ministra zdrowia może bardzo zaniepokoić PolakówBoże Narodzenie samotnie, lockdown na święta? Wypowiedź ministra zdrowia może bardzo zaniepokoić PolakówCzytaj dalej

Bitwa o IKEĘ

Zamknięcie sklepów meblowych wywołało spore poruszenie. Przedstawiciele branży nie rozumieli, dlaczego podjęto decyzję o ich zamknięciu, ponieważ sprzedawane tam produkty nie różnią się znacząco od tych w sklepach budowlanych, które pozostały otwarte.

IKEA, JYSK i Agata Meble postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i wystosowały do premiera Mateusza Morawieckiego apel, w którym wnoszą o rozważenie ponownego otwarcia sklepów meblowych.

W liście firmy zwróciły uwagę przede wszystkim na to, że w dobie epidemii sklepy meblowe powinny zostać otwarte m.in. dlatego, że wiele osób przeniosło się na pracę zdalną, co wymaga często zakupu artykułów, które umożliwią przearanżowania przestrzeni domowej w miejsce pracy.

"Sklepy meblowe są bezpiecznymi miejscami zakupów, a branża meblarska jest sektorem strategicznym dla polskiej gospodarki. W okresie epidemii, artykuły wyposażenia domów stały się produktami pierwszej potrzeby, ułatwiając pozostanie w domach. Polacy dostosowują się do nowej sytuacji i wyposażają w sposób bardziej funkcjonalny swoje miejsca pracy zdalnej, nauki w domu czy zabawy z dziećmi" - napisano w komunikacie, na który powoływał się portal money.pl.

Media kilkakrotnie donosiły, że otwarcie sklepów meblowych będzie możliwe, jeśli przestrzegane będą odpowiednie środki zaradcze, na które branża meblowa przystała.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. NFZ pokazał stawki. Łóżko na dobę to ponad 800 złotych
  2. Monika Olejnik musiała przerywać swojej rozmówczyni. Ostre spięcie w "Kropce nad i"
  3. Ściąganie należności nie ominie nikogo, będą nowe reguły. Zalegający z opłatami mają spore powody do obaw

Jeśli doniesienia WP okażą się słuszne, otwarte zostaną także restauracje, które możliwe, że będą mogły być otwarte w określonych godzinach, mówi się, że restauracje miałyby pozostać czynne dla gości do godziny 19:00 lub 20:00. Po tej godzinie możliwe byłoby odbieranie zamówionego jedzenia na wynos.

Z poluzowania restrykcji skorzystać ma także branża fitness. Rząd myśli o ponownym otwarciu basenów, siłowni i sal do ćwiczeń, przy zachowaniu szczególnych wytycznych dotyczących zasad sanitarnych dotyczących przebywania w zamkniętych pomieszczeniach i korzystania z pływalni.

Rozważane przez rząd poluzowanie miałoby dotyczyć okresu od 30 listopada do końca grudnia. Kwestia zmniejszenia restrykcji wynika ze spadku liczby zachorowań w ostatnim czasie.

Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenieWiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Droga jest zablokowana, na miejscu są wszystkie służby. Poważny wypadek, pięć osób zostało rannych
  2. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  3. Ile zarabiał Lech Wałęsa przed pandemią? Były prezydent nazwał się bankrutem, ale stawki mówią co innego
  4. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
  5. Politycy mogą liczyć na sowity wzrost pensji. W trudnych czasach nie zostaną na lodzie
  6. Trener Bayernu właśnie zabrał głos w sprawie zdrowia Lewandowskiego. Wiemy jak się czuje, rozwiał wątpliwości
  7. Jadasz kebaby? Poznasz porażającą prawdę o produkcji mięsa do nich i przejdzie ci ochota
Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z BiedronkąŻyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z BiedronkąCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News