Progi dla dorabiających rencistów do zmiany
biznesinfo.pl
Autor Komunikaty prasowe - 23 Grudnia 2019

Szykują się poważne zmiany dla dorabiających rencistów. Możesz dostać większe świadczenie

Renta ma być wypłacana w stałej wysokości, niezależnie od osiąganych przychodów przez osobę pobierającą świadczenie - informuje "Gazeta Podatkowa". Projekt zakładający zniesienie limitu dochodowego trafił ponownie do Sejmu.

Renta wypłacana niezależnie od osiąganych przychodów

Renta z tytułu niezdolności do pracy (pobierana zarówno z systemu powszechnego i rolniczego), renty socjalne i renty inwalidzkie dla funkcjonariuszy służb mundurowych mają być wypłacane bez potrąceń, niezależnie od osiąganych przychodów przez osobę pobierającą świadczenie - wynika z projektu ustawy, który ponownie trafił do Sejmu. Jak informuje "Gazeta Podatkowa", projekt w sprawie zniesienia ograniczenia w uzyskiwaniu przychodów przez rencistów został wniesiony ponownie, poniważ w poprzedniej kadencji - mimo jego złożenia - posłowie nie zdążyli się nim zająć.

Obecne progi zarobkowe tylko dla emerytów i w przypadku renty rodzinnej

Jak podaje "Gazeta Podatkowa", głównym efektem proponowanych zmian ma być to, że wyżej wymienione grupy rencinstów uzyskałyby możliwość prowadzenia działalności zarobkowej bez ryzyka, że w wyniku przekroczenia konkretnego pułapu dochodowego świadczenia zostaną im odebrane lub zmniejszone. Progi zarobkowe jakie obecnie obowiązują wszystkich rencistów to odpowiednio 130% i 70 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy (ustalanego przez GUS). Po akceptacji zmian dotyczyłyby one tylko emerytów, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego (czyli są na tzw. wcześniejszej emeryturze) oraz osoby pobierające rentę rodzinną.

W opinii autorów projektu, zmiany mają poprawić status materialny osób niepełnosprawnych oraz zmobilizować zdolne do pracy osoby pobierające rentę, dzięki czemu poprawie miałaby ulec sytuacja na rynku pracy, który cierpi na deficyt dostępnych pracowników.

Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucieOd 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News