Renty mogą urosnąć kolosalnie
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 22 Listopada 2019

Renty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowy

Renta i emerytura - szykują się zmiany. Lewica chce wziąć sprawy w swoje ręce i podnieść świadczenia.

Renta i emerytura. Lewica proponuje zmiany

Renta i emerytura. Lewica przygotowała projekt ustawy zakładający podwyższenie minimalnej emerytury oraz wprowadzenia ograniczeń w emeryturach bardzo wysokich. Według założeń ustawy maksymalna emerytura miałaby być ekwiwalentem sześciokrotności minimalnego wynagrodzenia, jakie osoba otrzymywała na rok przed przejściem na emeryturę.

Czy emerytura maksymalna w 2020 r. wyniesie 13 500 zł brutto?

“Zatem jeśli projekt szybko wszedłby w życie, to przy pensji minimalnej wynoszącej 2250 złotych brutto, emerytura maksymalna w roku 2020 wyniosłaby 13 500 złotych brutto” - podaje portal Superbiz.se.pl. Istotny jest fakt, że taka emerytura byłaby wypłacana niezależnie od tego, czy dany człowiek odprowadzał wysokie składki do ZUS. Okazuje się jednak, że w pierwszym roku wejścia nowego systemu, czyli od 2021 roku, maksymalna emerytura miałaby wynosić w praktyce 15,6 tys. złotych.

Dobra wiadomość dla osób, które mają najniższą emeryturę i rentę

Znalazła się też dobra wiadomość dla osób, których renta i emerytura jest najniższa. Dla tej grupy Lewica ma prezent w postaci podniesienia świadczenia. “Jeśli ustawa proponowana przez Lewicę weszłaby w życie, to najniższa emerytura i renta wynosiłaby 1600 złotych, a najniższa renta dla osób częściowo niezdolnych do pracy wynosiłaby 1200 zł” - informuje portal Superbiz.se.pl.

Złe wieści dla kierowców. Fiskus położy łapę na lwiej części wypłaty z polisyZłe wieści dla kierowców. Fiskus położy łapę na lwiej części wypłaty z polisyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. Poród na autostradzie. 21-latka urodziła dziecko na A4
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Jerzy Owsiak ostrzega. "Sytuacja jest tragiczna"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News