Renta i emerytura większa o 981 zł
pxhere.com
Autor Przemysław Terlecki - 15 Lutego 2020

981 zł trafi do prawie 10 mln Polaków. Pieniądze możesz dostać także i ty

Renta ale także i emerytura z dodatkowymi pieniędzmi. Jak potwierdziła prezes ZUS, Gertruda Uścińska, w kwietniu każdy emeryt i rencista powinien dostać pieniądze. Mowa o 981 złotych.

Renta i emerytura w kwietniu trafi do Polaków w większym wymiarze. Do zwyczajowo otrzymywanej przez nich kwoty powinni doliczyć po 981 złotych. Dlaczego? Wszystko przez trzynastą emeryturę, ale także i trzynastą rentę. Przypomnijmy, że pomysł PiS na kolejne świadczenie będzie realizowany w większości właśnie w czwartym miesiącu roku.

Jak przuznała szefowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertruda Uścińska, instytucja jest gotowa do wypłacenia świadczeń. Co więcej, ZUS jest również przygotowany na to, że renta i emerytura rokrocznie będą powiększane o swoją trzynastą edycję.

- Jesteśmy gotowi do wypłaty trzynastych emerytur i rent. To zadanie, nad którym bardzo ciężko pracujemy od wielu tygodni - zapewniła Uścińska.

Biedronka oskarżana o wspieranie jednej z opcji politycznych. Wszystko przez jedną promocjęBiedronka oskarżana o wspieranie jednej z opcji politycznych. Wszystko przez jedną promocjęCzytaj dalej

Renta i emerytura większa o 981 zł

Trzynastki trafią do wszystkich, którym przysługuje renta lub emerytura, a takich osób jest 9,8 mln. Czy aby na pewno? Jak podaje portal Money.pl, nie jest to takie jednoznaczne, ponieważ okazuje się, iż jest część wykluczonych osób. Na trzynastkę nie mogą liczyć ci, którym renta lub emerytura została przyznana po 31 marca 2020 roku.

Szefowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jednak uspokaja. O ile te osoby nie dostaną trzynastek w tym roku, już w 2021 będą również liczone do grupy świadczeniobiorców dodatkowych rent lub emerytur. 2021 rok to także kolejny dodatek. To wówczas w listopadzie wejść w życie ma - najprawodpodobniej - czternasta renta i emerytura.

Już wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złJuż wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Fiskus zrobił podatnikom ""prezent"". Nie wiemy czy się śmiać czy płakać "
  2. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tysiące seniorów mogą stracić trzynastą emeryturę. Zadecyduje jeden szczegół, o którym mało kto wie
Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News