Remont - uważaj, kto go przeprowadza
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 12 Grudnia 2019

Uważaj, kto przeprowadza ci remont. 45 tys. firm budowlanych na czarnej liście

Remont to sprawa, którą często zlecamy odpowiednim firmom. Coraz częściej trzeba jednak uważać, komu powierzamy zadanie przeprowadzenia prac budowlanych. Jeżeli masz go w planach, to musisz wiedzieć, że branża budowlana w Polsce zmaga się z coraz większymi problemami.

Remont. Miej się na baczności, jeśli go planujesz

Remont przeprowadzamy raz na jakiś czas, co wymaga na nas zwykłe zmęczenie materiału z których zbudowane są nasze mieszkania i domy. Musimy jednak uważać na to, komu zlecamy to zadanie. Problemy finansowe, które mają polskie firmy budowlane są ogromne. Ich zadłużenie sięga już niemal 5 miliardów złotych, jak wynika z informacji Biura Informacji Gospodarczej Infomonitor oraz Biura Informacji Kredytowej. Lista nierzetelnych dłużników zawiera aż 45 tysięcy firm z sektora budowlanego, co stanowi ogromną liczbę.

“Najgorzej jest na Mazowszu, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, czyli w najbogatszych regionach kraju. Dlaczego? W czasie boomu rosną ceny materiałów, do tego w Polsce brakuje pracowników - trzeba więc podnosić również pensje” - podaje “RMF24”.

Budowa z tego względu staje się nieopłacalna, szczególnie biorąc pod uwagę ogrom konkurencji. W rezultacie firmy często nie płacą wynagrodzenia na czas podwykonawcom, pracownikom i dostawcom materiałów.

Akcyza obejmie kolejny produkt. Resort rozwścieczył tysiące PolakówAkcyza obejmie kolejny produkt. Resort rozwścieczył tysiące PolakówCzytaj dalej

Jak nie dać się oszukać?

Jeśli planujesz budowę lub remont domu czy renowację mieszkania, miej się na baczności, żeby nie paść ofiarą oszustów. Warto mieć w pamięci trzy podstawowe kwestie: nie zapomnij o umowie, nie zlecaj prac “na czarno” i płać ratalnie - tak radzą eksperci.

W przypadku gdy planujemy kupić mieszkanie od dewelopera, warto wejść na stronę rejestru długu - kosztuje to około 30 zł, by sprawdzić określoną firmę. Podstawą jest także wyszukanie opinii w internecie.

Prawo spadkowe jest bezlitosne. Odziedziczysz nie tylko majątekPrawo spadkowe jest bezlitosne. Odziedziczysz nie tylko majątekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. To już oficjalne, los 13. emerytury został przypieczętowany. Podpisana ustawa wywoła dreszcze u seniorów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News