lek-pxhere-cc0
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Maja 2020

Dopuścili do leczenia COVID-19 znany środek. Decyzja może być przełomowa, już potwierdzono skuteczność

Remdesivir, eksperymentalny lek przeciwwirusowy, został dopuszczony do leczenia COVID-19. O decyzji poinformowali w piątek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA).

Remdesivir posłuży do leczenia COVID-19

Jak podaje TVN24, prezydent USA Donald Trump i FDA udzielili zezwolenia koncernowi farmaceutycznemu Gilead Sciences na awaryjne stosowanie Remdesiviru w leczeniu pacjentów z COVID-19. Dyrektor generalny koncernu Daniel O’Day określił decyzję jako “ważny krok” w rozwoju leczenia choroby wywoływanej przez koronawirusa.

Waloryzacja na nowych zasadach. Emerytura z ważną zmianą, chodzi o setki złotychWaloryzacja na nowych zasadach. Emerytura z ważną zmianą, chodzi o setki złotychCzytaj dalej

Remdesivir daje większe szanse na przeżycie

Amerykańska Agencja Żywności i Leków uważa, że Remdesivir może być skutecznym lekiem w walce z COVID-19. Tym bardziej, że aktualnie nie ma zatwierdzonych i skutecznych metod leczenia tej choroby. “Znane i potencjalne korzyści z leczenia remdesivirem tej choroby przewyższają znane i potencjalne ryzyko związane ze stosowaniem leku" - oświadczyła FDA.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwić

Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężkaFatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężkaCzytaj dalej

- Jesteśmy pokorni, ponieważ jest to pierwszy ważny krok dla hospitalizowanych pacjentów. Chcemy mieć pewność, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby pacjenci otrzymywali lek, dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu około 1,5 miliona fiolek - powiedział O\'Day, cytowany przez TVN24.

Dyrektor generalny Gilead Sciences ocenił, taka ilość Remdesiviru powinna starczy na leczenie przynajmniej 140 tysięcy pacjentów chorych na COVID-19. Według naukowców stosowanie preparatu skraca czas choroby i zmniejsza ryzyko choroby.

Remdesivir powstał z myślą o innej chorobie

Remdesivir to eksperymentalny lek, który został opracowany z myślą o leczeniu pacjentów zarażonych wirusem eboli. Lek podaje się dożylnie przez 10 dni. W Stanach Zjednoczonych Remdesivir będzie podawany pacjentom w najcięższym stanie, którzy wymagają podłączenia do respiratora. Lek będzie dystrybuowany do szpitali od poniedziałku. Warto podkreślić, że jest jednak za wcześnie na ocenę skuteczności leku. Niemniej pierwsze efekty badań dają nadzieję, że Remdesivir może się sprawdzić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  2. Niezwykłe odkrycie naukowców z Wrocławia. Wiedzą, jak zatrzymać replikację wirusa SARS-CoV
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Najnowsze, oficjalne dane z Chin ws. koronawirusa są porażające. Aż trudno uwierzyć
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News