Polska Stacja Polarna w Hornsund
By Adam Nawrot - Adam Nawrot, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25319324
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Listopada 2019

Polska wyprawa polarna ogłasza nabór. Tysiące Polaków mają szansę podbić biegun

Rekrutacja na wyprawę polarną trwa. Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie poinformował o naborze kandydatów na uczestników 43. wyprawy polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund położonej w Norwegii.

Rekrutacja na wyprawę polarną

Rekrutacja obejmuje stanowiska w grupie letniej (wyprawa na pół roku) lub w grupie zimującej (wyprawa całoroczna). Jak podaje portal tvn24bis.pl, do zespołu całorocznego są poszukiwani geofizycy, meteorologowie, specjaliści do spraw monitoringu środowiska/hydrochemicy, informatycy, mechanicy oraz konserwatorzy. W komunikacie napisano, że wyprawa tego zespołu ma się rozpocząć w czerwcu przyszłego roku, a ekspedycja ma zakończyć się w lipcu 2021 roku.

Natomiast do grupy letniej rekrutacja jest prowadzona na stanowiska: pracownicy techniczni, asystenci terenowi, administratorzy stacji, kucharze oraz asystenci kucharzy. Czas pobytu zespołu letniego w bazie w Spitsbergen będzie wynosić niecałe pół roku - pobyt ma rozpocząć się w czerwcu, a zakończyć we wrześniu 2020 roku. Jednak kucharze muszą się stawić trochę wcześniej - ich praca rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

Rekrutacja trwa do 25 listopada

W komunikacie IGF PAN podkreślono, że dodatkowym atutem u kandydatów będzie m.in. posiadanie patentów motorowodnych, zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursów medycznych, doświadczenie terenowe, a zwłaszcza zimowe górskie, a także znajomość języków obcych, szczególnie języka angielskiego.

Osoby zainteresowane ofertą mogą wysyłać swoje aplikacje na adres rekrutacja43@igf.edu.pl. Rekrutacja trwa do 25 listopada 2019 roku. Jak podaje tvn24bis.pl, w aplikacja muszą się znaleźć CV kandydata, list motywacyjny, oraz oświadczenie o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym. Należy także podać nazwę stanowiska, na które kandydat chce aplikować. Rozmowy kwalifikacyjne zostały zaplanowane na grudzień br. oraz styczeń 2020 roku. W komunikacie nie podano wysokości wynagrodzenia.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News