upał w polsce
Flickr/waferboard
Autor Paulina Musianek - 26 Czerwca 2019

Rekordowe zapotrzebowanie na prąd. Upały dają się we znaki również elektrowniom

Sieci energetyczne pracują pełną parą. Padł rekord na zapotrzebowanie na prąd. Czy grozi na blackout?

24 140 megawatów - do takiego poziomu wzrosło zapotrzebowanie na energię elektryczną w Polsce w środę 26 czerwca o godzinie 13.15, jak poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne na Twitterze. Jest to rekordowa wartość spowodowana kumulacją fali upałów.

Poprzedni rekord padł 12 czerwca o tej samej godzinie około godziny 13.15. Zapotrzebowanie na prąd wynosiło wtedy 24 096 megawatów. .

Ekstremalne temperatury. Wydano ostrzeżenia

Prognozy wskazywały, że miejscami termometry mogą wskazywać 36 stopni Celsjusza.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed niebezpieczną pogodą dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Zgodnie z definicją IMGW alert to zagrożenie wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia.

Grozi nam blackout?

Sieci Elektroenergetyczne zapewniały 13 czerwca, że mają rezerwy prądu i nie grozi nam jego brak. Czy sytuacja od tamtego dnia uległa zmianie? W końcu upały wciąż dają nam się we znaki. Niedawno Argentyna oraz Urugwaj zostały sparaliżowane blackoutem.

Poważne kłopoty Rydzyka. Jego fundację czeka śledztwoPoważne kłopoty Rydzyka. Jego fundację czeka śledztwoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Clinton wychwala Polaków i mówi o ich przywódczych umiejętnościach
  3. Biedronka i Lidl mają nowego konkurenta w Polsce
  4. 4000 tys. zł za dodatku do emerytury za jedno szczególne osiągnięcie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News