rekompensata za prąd
Pixabay/blindguard
Autor Komunikaty prasowe - 21 Grudnia 2019

Minister nie pozostawia złudzeń ws. cen prądu. "Nie ma potrzeby wprowadzania nowych rekompensat"

Rekompensata prądowa dla przedsiębiorców nie jest potrzebna zdaniem Jadwigi Emilewicz. “Jak podkreśliła, ceny prądu nie wzrosną dramatycznie od 1 stycznia, a mali i średni przedsiębiorcy korzystają z rozwiązań prosumenckich” - podaje “Business Insider”.

Rekompensata za prąd nie dla przedsiębiorców

Rekompensata za prąd dla przedsiębiorców nie jest potrzebna zdaniem Jadwigi Emilewicz. "Zdajemy sobie sprawę, że przyjęliśmy zobowiązanie w ubiegłym roku, że ten system rekompensat, który obowiązywał w ubiegłym roku jest incydentalnym, jednorocznym" - powiedziała szefowa MR, pytana w czwartek przez dziennikarzy, czy przedsiębiorcy mogą się spodziewać nowych rekompensat w przyszłym roku, jak informuje “Business Insider”.

Zapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontroleZapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontroleCzytaj dalej

Ile zapłacą za prąd przedsiębiorcy w przyszłym roku

Jadwiga Emilewicz powiedziała, że ceny za prąd nie pójdą drastycznie do góry od przyszłego roku. "Dla przedsiębiorców, wydaje mi się, nie ma już takiej potrzeby dzisiaj (wprowadzania rekompensat - PAP)" - oceniła, cytowana przez “Business Insider”. Dodała, że w szczególności mali oraz średni przedsiębiorcy korzystają obecnie z prokonsumenckich rozwiązań. "W mocach zainstalowanych dzisiaj w fotowoltaice mamy Ostrołękę (elektrownia - PAP) na dachach, jeżeli zliczymy wszystkie instalacje" - mówiła.

Rekompensata nie jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców

Zdaniem szefowej MR rekompensata na dłuższą metę nie jest dobrym wyjściem dla przedsiębiorców: "Dla dużych firm wchodzą rekompensaty dla przemysłów energochłonnych od 1 stycznia - mamy rynek dobrze zaopatrzony. Dzisiaj musimy przede wszystkim pracować nad dostarczaniem nowych mocy z odnawialnych źródeł energii, bo to jest realnie długoterminowe obniżenie cen energii elektrycznej" - podsumowała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News