prąd
unsplash, Matthew Henry
Autor Komunikaty prasowe - 18 Grudnia 2019

Rząd reaguje na podwyżki cen prądu. Ma rozwiązanie, dzięki któremu ich nie odczujemy

Rekompensata dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej będzie niedługo rozwiązaniem ustawowym, zaproponowanym przez rząd - poinformował we wtorek PAP minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jest to następstwo działań Urzędu Regulacji Energetyki dotyczące taryf.

Rekompensata za wzrost cen energii

Rekompensata dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej będzie niedługo rozwiązaniem ustawowym, zaproponowanym przez rząd, jak zapowiedział Jacek Sasin.

- W konsekwencji działań regulatora udało się zminimalizować zmiany cen energii elektrycznej i miesięczny rachunek dla przeciętnego odbiorcy może wzrosnąć o nie więcej niż 9 zł, czyli maksymalnie 12% - powiedział we wtorek minister aktywów państwowych, cytowany przez Puls Biznesu.

- W tej sytuacji, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, rząd zaproponuje w najbliższym czasie rozwiązania ustawowe, które ustanowią rekompensaty dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej - dodał Sasin. Jak podkreślił minister, za sprawą tego polskie rodziny nie mają odczuć wzrostu cen energii elektrycznej.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

Taryfa na 2020 została zatwierdzona

Prezes URE powiedział we wtorek, że taryfa na 2020 r. jednego z czterech kluczowych sprzedawców prądu - spółki Tauron Sprzedaż - została zatwierdzona. Każdy przeciętny klient spółki z grupy gospodarstw domowych zapłaci więcej za prąd od przyszłego roku o maksymalnie 12%. Taryfa Tauron Sprzedaż, która została zatwierdzona zakłada mniej więcej 20% podwyżkę cen energii elektrycznej. Taryfy dystrybucyjne wzrosną od 1 stycznia 2020 r. o 3,1%.

- W stosunku do pozostałych trzech tzw. sprzedawców z urzędu - spółek z grup PGE, Energi i Enei - prezes URE nie wydał decyzji zatwierdzającej wnioski taryfowe. Oznacza to, że od 1 stycznia powinni oni stosować taryfy, obowiązujące w 2019 r. - podaje Puls Biznesu.

Wraca stary pomysł na emerytury. Nikt w UE już się na podobne rozwiązanie nie decydujeWraca stary pomysł na emerytury. Nikt w UE już się na podobne rozwiązanie nie decydujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News