tvp rekompensata
Autor Justyna Klimaszko - 8 Lutego 2020

Senat nie da milionów złotych na TVP. Ustawa wraca do Sejmu

Nie będzie rekompensaty dla TVP. Nowela ustawy gwarantująca 1,95 mld złotych dla mediów publicznych została w czwartek odrzucona przez Senat. 51 senatorów oddało głos “za” odrzuceniem i ustawa znajdzie się więc z powrotem w Sejmie.

TVP nie dostanie rekompensaty

TVP nie dostanie rekompensaty w kwocie 1,95 mld złotych - tak zdecydował Senat odrzucając nowelę ustawy w tej sprawie. Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych już w Sejmie wzbudziła sprzeciw opozycji, która twierdziła, że jest to dofinansowywanie mediów publicznych podporządkowanych partii rządzącej. Mimo to ustawa przeszła przez izbę niższą i znalazła się w Senacie.

“W czwartkowym, wieczornym bloku głosowań senatorowie odrzucili nowelizację ustawy gwarantującą rekompensatę m.in. Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu. "Za" odrzuceniem noweli głosowało 51 senatorów, "przeciw" - 45, a jeden się wstrzymał” - podaje Next Gazeta.

Tym samym ustawa trafi z powrotem do Sejmu, gdzie posłowie mogą oddalić stanowisko senatorów, jeśli bezwzględna większość zagłosuje “za”.

Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić sameZamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić sameCzytaj dalej

Rekompensata dla mediów publicznych

“Ustawa dotyczy rekompensowania ubytku wpływów z opłat abonamentowych z tytułu zwolnień w roku 2020 z uwzględnieniem niewypłaconych w latach 2018 i 2019 części rekompensaty” - podaje Next Gazeta.Wedle ustawy minister właściwy do spraw budżetu miałby przekazać skarbowe papiery wartościowe na wniosek ministra właściwego do spraw kultury i dziedzictwa narodowego.

Pieniądze z rekompensaty miałyby pójść na realizowanie misji publicznej i w drodze uchwały zostać podzielone między jednostki publicznej radiofonii i telewizji przez Krajową Radę Radiofoni i Telewizji.

Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie pracuje Marta Kaczyńska? Wiemy na czym zarabia
  2. Pierwsze objawy miażdżycy mózgu. Jej powikłania są niezwykle niebezpieczne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News