Rejestracja gadżetu obowiązkowa
media.defense.gov
Autor Konrad Karpiuk - 5 Września 2020

Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej

Rejestracja będzie obowiązkowa, jeśli nabędziemy popularny ostatnio gadżet. Do tej pory w tej kwestii nie było jednolitych regulacji, UE zdecydowała się na wprowadzenie przepisów.

Rejestracja operatorów dronów niedługo będzie obowiązkowa

Rejestracja będzie obowiązywać wszystkie osoby, które będą korzystać z dronów. Nie będziemy jednak rejestrować samego urządzenia, a siebie samych jako "operatorzy bezzałogowego statku powietrznego". Czynność będziemy przeprowadzać na portalu internetowym Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Przepisy wejdą w życie pod koniec 2020 roku.

Za ujednolicenie przepisów w państwach członkowskich UE odpowiada Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego. Uzasadnieniem takiej decyzji jest poprawa bezpieczeństwa oraz otwarcie granic dla branży związanej z dronami w UE. Dzięki zmianom komercyjne wykorzystanie dronów, które wymagało do tej pory kwalifikacji będzie ogólnodostępne, kosztem użytkowników używających dronów rekreacyjnie.

- Pojawi się klasyfikacja wykonywanych lotów, podzielona na kategorie: otwartą, szczególną oraz certyfikowaną. Podział został dokonany w oparciu o stopień ryzyka wykonywanych operacji lotniczych - informuje Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC).

Kapitalne wieści dla Polaków. Opłat z NFZ będzie można uniknąćKapitalne wieści dla Polaków. Opłat z NFZ będzie można uniknąćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Jak masz szczęście skończy się na pouczeniu. Możesz jednak stracić 5 tys. zł z głupiego powodu
2. Nagłe zniknięcie 17-letniej Justyny. Swoim bliskim pozostawiła straszną wiadomość

Potencjalni operatorzy będą musieli przejść szkolenie

Jak pisze Puls Biznesu, w kategorii otwartej będzie można latać jedynie w zasięgu wzroku i do wysokości 120 m. W szczególnej warunki lotów będą oparte o analizę ryzyka, ponadto wymagane jest złożenie deklaracji lub zgoda ULC. Ponadto można spodziewać się ograniczeń przestrzeni powietrznej w miastach, co będzie można sprawdzić w aplikacji i na stronie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Nawet osoby, które będą latać w kategorii otwartej dronem o masie powyżej 250 g, będą musiały przejść szkolenie. Będzie one przeprowadzone online i zakończone internetowym testem, które ma potwierdzić zdobycie odpowiedniej wiedzy. W tym celu ULC przygotuje specjalny, internetowy system rejestracji.

Mieszkańcy bloków muszą przygotować się na nową opłatę. Raczej ich nie ominieMieszkańcy bloków muszą przygotować się na nową opłatę. Raczej ich nie ominieCzytaj dalej

Będzie również obowiązek umieszczenia swojego numeru rejestracyjnego (jako operatora) na każdym dronie. Ponadto rejestrować się będą mogły jedynie osoby powyżej 14-letniego życia. Młodsi będą mogli operacje dronem, gdy ten jest zabawką, a wszystko nadzoruje osoba pełnoletnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciąg dalszy afery wokół Krzystofa Piątka. PZPN oszukał Herthę?
  2. "Dzień dobry TVN" nagle wprowadziło wielkie zmiany. Wiemy, co wydarzyło się za kulisami
  3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami
  4. Aż 83 proc. Polaków zaczyna od niej dzień. Teraz grozi nam deficyt i wysokie podwyżki cen
  5. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych
  6. Tajna receptura na gołąbki babci Reginy, z daleka czuć ich wybitny aromat
Już pewne, szykują się kolejne obniżki cen mięsa. Winne dwa czynnikiJuż pewne, szykują się kolejne obniżki cen mięsa. Winne dwa czynnikiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News