Randka online strata danych
Unsplash.com Oleg Magni
Autor Konrad Karpiuk - 2 Sierpnia 2020

Zła wiadomość dla randkujących w sieci. Hakerzy mogli przejąć Twoje dane

Randka online nie jest dzisiaj już niczym dziwnym, z portali randkowych korzysta wielu internautów. Okazuje się, że nasze dane nie muszą być na nich bezpieczne, co wykazało nowe badanie ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa.

Dla wielu użytkowników popularnego portalu randkowanie online zakończyło się utratą danych. Hakerzy włamali się do danych z profili, wiadomości i kontaktów. Dzięki temu mogli podszywać się pod osoby, na których konta się włamali i m.in. wysyłać wiadomości w celu dalszego rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania.

Randka online może być niebezpieczna dla naszych danych

O sytuacji na portalu randkowym OKCupid poinformowali analitycy z firmy Check Point - czytamy na portalu Cyber Defence 24. Metoda hakerów była prosta, generowali link, który pobierał złośliwe oprogramowanie, użytkownicy nieopatrznie go aktywowali, w efekcie pozwalając hakerowi na dostęp do swojego konta.

- Nasze badanie nad OKCupid, jednej z najpopularniejszych platform randkowych, skłania nas do postawienia poważnego pytania dotyczącego bezpieczeństwa wszystkich aplikacji i witryn randkowych. Udowodniliśmy, że haker może uzyskać dostęp do prywatnych danych, wiadomości i zdjęć użytkowników - mówił Oded Vananu z Check Point.

95 mln euro z UE dla jednej grupy zawodowej w Polsce. Bruksela sypie pieniędzmi95 mln euro z UE dla jednej grupy zawodowej w Polsce. Bruksela sypie pieniędzmiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
2. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy
3. Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. "Ja mam żonę i nie zamierzam się rozwodzić"

OKCupid poradził sobie z atakami

Portal poinformował, że atakami hakerskimi udało się uporać w ciągu 48 godzin od otrzymania informacji o awarii. Jak podaje Cyber Defence 24, OKCupid zapewnił, że bezpieczny jest już zarówno portal, jak i aplikacja mobilna oraz uspokoił, że żaden użytkownik nie ucierpiał z powodu ataków.

Portal randkowy OKCupid istnieje od 2004 roku, skupia 50 milionów użytkowników w 110 krajach. Obecnie jest jednym z większych portali randkowych na świecie.

Znamy ulubione nowe samochody Polaków. TOP 10 najpopularniejszych modeli w lipcuZnamy ulubione nowe samochody Polaków. TOP 10 najpopularniejszych modeli w lipcuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna tragedia, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Hanna Kurowska
  2. Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolona
  3. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana
  4. Szumowski już nie taki przekonany, co do wesel. Zakłada ograniczenia
  5. ZUS w końcu otwiera sanatoria, jednak nie dla wszystkich. Wiele osób będzie musiało zdobyć nowe skierowanie
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News