XII Dziękczynienie w Rodzinie w Toruniu
PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 9 Września 2020

Radio Maryja zmienia front? W rozgłośni mówią o "zdradzie PiS"

Radio Maryja i PiS zdawałyby się tworami nierozłącznymi. Nad przyjaźnią między radiem a partią zawisły jednak czarne chmury. Wielu dotychczasowych wyborców już zapowiedziało bojkot PiSu i żałuje oddanych na partię głosów.

Przyjaźń Radia Maryja i PiS zagrożona?

Jeszcze kilka dni temu podczas corocznego spotkania spotkania Rodziny Radia Maryja z ust Jarosława Kaczyńskiego padły słowa, że „Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać ojcu Dyrektorowi i tym wszystkim ojcom i wszystkim ludziom, którzy to niezwykłe dzieło wspierają”, które nie obeszły się bez echa w mediach.

Zagraniczna firma domaga się aż 10 mld zł odszkodowania od Polski. Sąd zabezpieczył jej żądaniaZagraniczna firma domaga się aż 10 mld zł odszkodowania od Polski. Sąd zabezpieczył jej żądaniaCzytaj dalej

Dwa dni później Kaczyński temu samemu ojcu dyrektorowi i całemu Radiu Maryja zdecydowanie podpadł, ponieważ we wtorkowy ranek prezes PiS zapowiedział, że jego partia planuje wrócić do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Pierwszym punktem w tzw. “Piątce dla zwierząt” zaprezentowanej później przez Kaczyńskiego jest mowa o całkowitym zakazie hodowli zwierząt futerkowych. Ten zapis spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem słuchaczy Radia Maryja:

- Jako obywatel czuję się zdradzony przez Prawo i Sprawiedliwość, które ewidentnie dogadało się z niemieckimi mediami, aby zdradzić polskie rolnictwo i wprowadzić zakazy w tych sektorach, które są solą w oku naszej niemieckiej konkurencji - skomentował na antenie radia Szczepan Wójcik - jeden z liderów branży futerkowej w Polsce i sponsor rozgłośni. Cała rozmowa trwała 20 min i spotkała się ze zdecydowanym wsparciem księdza prowadzącego audycję - Grzegorza Moja.

ING ze złą informacją w sprawie oszczędności Polaków. Trzy przesłanki przyczyniają się do fatalnej sytuacjiING ze złą informacją w sprawie oszczędności Polaków. Trzy przesłanki przyczyniają się do fatalnej sytuacjiCzytaj dalej

Wójcik nie poprzestał tylko na tych słowach. Odniósł się do kampanii PiS, której w dużej mierze elektorat stanowią rolnicy. Według hodowcy partia zdradziła wszystkich rolników, którzy przesądzili o wygranej PiSu. Zagroził także, że “wiejscy wyborcy wyciągną z tego wnioski”.

Lewacka ideologia

Deklaracja Kaczyńskiego zbiegła się w czasie z emisją głośnego filmu o okrucieństwie branży futerkowej zrealizowanego przez jednego z aktywistów stowarzyszenia Otwarte Klatki, który na kilka tygodni zatrudnił się na farmie Wójcika i nagrywał to co dzieje się u lidera polskich hodowców zwierząt futerkowych. Zaznaczmy w tym miejscu, że Otwarte Klatki to organizacja ogólnopolska, która działa od 2012 roku, a od 2018 jest częścią Anima International - ruchu, który zapoczątkowano w Danii i Norwegii, który w tej chwili działa na terenie Polski, Wielkiej Brytanii, Rosji, Estonii, Litwy, Ukrainy i Białorusi.

Wiceminister ogłosił kwotę minimalnej emerytury w 2021 roku. Seniorzy załamują ręceWiceminister ogłosił kwotę minimalnej emerytury w 2021 roku. Seniorzy załamują ręceCzytaj dalej

Wójcik, mimo że film dotyczył jego farmy, zdaje się nie orientować skąd kierowane są oskarżenia, ponieważ na antenie Radia Maryja mówił o “sojuszu PiS z niemieckimi mediami”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni
2. Twój organizm wysyła sygnał S.O.S. Co o zdrowiu mówi wygląd paznokci?

- Nie chodzi tylko o zakaz hodowli zwierząt futerkowych, który zrujnuje życie tysiącom Polaków. Na dzisiejszej konferencji usłyszeliśmy, że będzie też zakazany ubój rytualny, a organizacje ekologiczne – w tym zagraniczne – będą miały zwiększone kompetencje i będą miały prawo do wchodzenia, jak policja, na teren polskich gospodarstw, nie mając żadnych merytorycznych kompetencji - wyrażał głośno swoje obawy Wójcik na antenie.

- Cała akcja była zaplanowaną ustawką, i to niestety z niektórymi politykami oraz z niemieckimi mediami. Podstawiony pracownik z Ukrainy, który okazał się aktywistą stowarzyszenia Otwarte Klatki, pochodzący z Kijowa, publikacja filmu i konferencja prasowa, na której ogłoszono wprowadzenie zakazu, to jest skandal i zdrada rolników, bo teraz dopiero otworzy się furtka dla tych organizacji do niszczenia kolejnych sektorów polskiego rolnictwa - stwierdził Wójcik.

- Apeluję do polityków Prawa i Sprawiedliwości o powściągliwość w brataniu się z lewacką ideologią. Nie da się być trochę po lewo, trochę po prawo. Albo jesteśmy za polskim rolnictwem, za polskim rolnikiem i za polską gospodarką, albo idziemy ramię w ramię z lewacką ideologią i wchodzimy z nimi w tę samą narrację, która niszczy nas, Polaków i polskich rolników - podsumował Wójcik.

Tragiczna informacja dla seniorów, obiecanej podwyżki emerytur nie będzie. Nie ma na nią pieniędzyTragiczna informacja dla seniorów, obiecanej podwyżki emerytur nie będzie. Nie ma na nią pieniędzyCzytaj dalej

Można wywnioskować, że pod całą rozmową podpisuje się także Radio Maryja, które jej przebieg zamieściło na swojej stronie internetowej. Choć cała sprawa dla o. Rydzyka nie jest z pewnością łatwa. Musi zadecydować po czyjej stronie się opowie i którego z dobroczyńców uzna za bardziej opłacalnego i zgodnego z własnymi przekonaniami.

Konfederacja czai się na wyborców PiS

Dla partii, której twarzą stał się Krzysztof Bosak jest to moment na przekonanie do siebie wielu wyborców PiS. Na swoim Twitterze polityk już zapowiedział, że projekt na pewno nie spotka się z poparciem Konfederacji. Na profilu partii pojawił się wpis:

“Konfederacja nigdy nie poprze ustawy zakazującej prowadzenia działalności gospodarczej. To są pomysły stricte lewicowe. Jeżeli PiS to przegłosuje, to NIGDY więcej, NIKT uczciwy nie powinien nazwać tego obozu tzw. Zjednoczoną Prawicą…”.

Idą zmiany w ustawie dotyczącej telewizji, chodzi o reklamy. Najbardziej skorzysta TVPIdą zmiany w ustawie dotyczącej telewizji, chodzi o reklamy. Najbardziej skorzysta TVPCzytaj dalej

Na efekty Konfederacja nie musiała długo czekać. Pod postem PiS o wprowadzeniu “Piątki dla zwierząt” pojawiły się takie komentarze jak:

  • “Głosowałem na PiS od początku jego istnienia ale jakom żyw jak wprowadzicie tę ustawę to Konfederacja [...]”
  • “Lewaki się cieszą. Brawo PiS za rozwalenie w trudnej sytuacji ekonomicznej dochodowej branży [...]”
  • “Straciliście właśnie cały elektorat wiejski [...]”
  • “Naprawdę chcecie przegrać następne wybory? [...]”

W komentarzach zachowano oryginalną pisownię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Gołota przegrał z nim w 52 sekundy. Teraz jego rywal zdradza, jak tego dokonał
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo
  4. Tragiczna informacja dla seniorów, obiecanej podwyżki emerytur nie będzie. Nie ma na nią pieniędzy
  5. Duda obiecywał 4 mld zł na specjalny fundusz. Po pół roku Polacy wciąż nie zobaczyli ani złotówki
  6. Patrycja nie żyje, jej partner zrobił jej niesłychaną krzywdę. Na jaw właśnie wyszły porażające fakty
Dokonano niezwykłego odkrycia w Polsce. Według naukowców szczątki pochodzą sprzed 116 tys. latDokonano niezwykłego odkrycia w Polsce. Według naukowców szczątki pochodzą sprzed 116 tys. latCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News