Odwiedzając Rzym zwracajcie uwagę na ceny w restauracji. Zdzierają tam na potęgę
publicdomainpictures.net/ fot. Kirk F
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Listopada 2019

Trzy hot-dogi i kanapka za 500 złotych. W popularnej miejscówce zdzierają z turystów

Rachunek na blisko 119 euro, czyli ok. 500 złotych został wystawiony pewnej włoskiej rodzinie w Rzymie. Klienci byli zszokowani - zamówili tylko hot dogi, kanapkę i napoje bezalkoholowe.

Rachunek jak w luksusowej restauracji

Rachunek wynoszący 119 euro, czyli ok. 500 złotych musiała zapłacić włoska rodzina w jednej z restauracji w Rzymie. Jak podaje portal tvn24bis.pl, jest to o tyle szokujące, że klienci zamówili tylko trzy hot dogi, kanapkę i pięć napojów bezalkoholowych. Okazało się, że jeden hot dog został wyceniony na 22 euro, kanapka z szynką i serem kosztowała 7 euro, cola w puszce - 6 euro, a litr wody w butelce - 5 euro. Oprócz tego restauracja doliczyła sobie opłatę za serwis w wysokości 17 euro.

Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złMasa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złCzytaj dalej

Nie pierwszy taki rachunek

W rozmowie z dziennikiem “Il Messaggero”, na który powołuje się tvn24bis.pl, mężczyzna stwierdził, że nie przywiązywał zbyt dużej uwagi do menu i nie spodziewał się, że rachunek może wynieść aż tyle za takie zamówienie. Natomiast właściciel restauracji powiedział, że to nie pierwsza sytuacja, kiedy klienci skarżą się na ceny w menu. Argumentował on jednak, że ceny są wyraźnie napisane w karcie i są spowodowane lokalizacją restauracji, która jest usytuowana bardzo blisko Watykanu.

Rzym zdziera ile się da

O astronomicznych cenach w rzymskich knajpach mówi się już od jakiegoś czasu. Jak podaje tvn24bis.pl, we wrześniu przykra sytuacja spotkała dwie turystki z Japonii. Kobiety zamówiły w rzymskiej restauracji dwie porcje spaghetti z rybą i wodę. Otrzymały rachunek na 430 euro. Japońskie turystki najpierw opublikowały rachunek w mediach społecznościowych, a potem sprawę nagłośniła prasa. Sytuacja spotkała się z olbrzymim sprzeciwem rzymskich przewodników, którzy podkreślali, że sprawa będzie mieć fatalne konsekwencje dla turystyki w Rzymie.

Minimalna emerytura 2020. Znamy dokładne kwotyMinimalna emerytura 2020. Znamy dokładne kwotyCzytaj dalej

Wenecja też

Natomiast w styczniu 2018 roku włoskie media informowały o sytuacji, jaka miała miejsce w Wenecji. Czterech japońskich studentów zamówiło w restauracji smażone warzywa, ryby i cztery befsztyki. Restauracja wystawiła rachunek na 1100 euro. Japończycy, choć byli zszokowani, zapłacili rachunek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 61-letni mężczyzna związał się z lalką i porzucił rodzinę. „Zakochałem się”
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News