dentysta-pixabay-mistcaller
Obraz mistcaller z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Maja 2020

Rachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycie

Rachunek za wizytę u stomatologa może być wyższy od 50 do nawet 150 zł. Dodatkowa opłata, jaka zostanie doliczona do rachunku, ma pokrywać koszty środków ochrony osobistej oraz wyrobów medycznych niezbędnych w trakcie epidemii.

Rachunek za dentystę w górę

O sprawie poinformował serwis Bankier.pl. Niektóre gabinety stomatologiczne zdecydowały się wprowadzić dodatkowe opłaty za obowiązkowe środki ochrony indywidualnej. Jedna z wrocławskich placówek pisze na Facebooku, że rachunek dla stałych klientów będzie wyższy o 50 zł, a dla “pozostałych” 100 zł.

L4 z nowym obowiązkiem. ZUS chce dokładnie cię prześwietlićL4 z nowym obowiązkiem. ZUS chce dokładnie cię prześwietlićCzytaj dalej

Oczywiście klientom się to nie spodobało i wyrazili swój sprzeciw przeciwko dodatkowym opłatom. W odpowiedzi klinika przekazała, że przecież mogłaby ukryć w rachunku dodatkowe opłaty za środki ochrony osobistej, jednak stawia na przejrzystość i uczciwość wobec klientów.

Rachunek u dentysty będzie wyższy. PTS apeluje do ministra

Problem opłat za środki ochrony indywidualnej doliczanych do rachunku klientów dostrzega Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS). Organizacja wystosowała apel do szefa resortu zdrowia w tej sprawie. PTS uważa, że rząd powinien odciążyć finansowo zarówno klientów, jak i stomatologów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne

- Zwracamy się z prośbą o stworzenie możliwości zaopatrywania się praktyk stomatologicznych świadczących usługi w trakcie trwania pandemii koronawirusa z zasobów, którymi dysponuje państwo. Ewentualnie, jeśli taka możliwość nie istnieje, stworzenie regulowanego rynku, w ramach którego za cenę adekwatną do sprzedawanego produktu, stomatolog będzie mógł zaopatrywać swój gabinet - napisała w liście do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS.

Są już polskie truskawki. Cena jest powalającaSą już polskie truskawki. Cena jest powalającaCzytaj dalej

Rachunek wyższy dla wszystkich

- Niestety ceny, jakie musi uiścić lekarz dentysta za zakupione we własnym zakresie ŚOI i wyroby medyczne, wliczane są w koszt realizowanego świadczenia zdrowotnego, znacznie podnosząc wysokość rachunku. Kosztem tym obarczeni są w całości lekarze dentyści oraz ich pacjenci - zwraca uwagę PTS.

Organizacja podkreśla, że ceny środków ochrony osobistej oraz wyrobów medycznych na rzeczonym wolnym rynku są horrendalne, ich wysokość znacznie przekracza koszt ich produkcji, co świadczy o niezwykle wysokiej marży nałożonej przez podmioty sprzedające te produkty.

Emeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyEmeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyCzytaj dalej

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zaznacza, że powyższa sytuacja powoduje również, iż lekarze stomatolodzy narażeni są na społeczne szykanowanie w związku z cenami świadczeń zdrowotnych, które w żadnym wypadku nie wynikają z chęci wzbogacania się kosztem swoich pacjentów, a wynikają z realnych kosztów, jakie każdy stomatolog musi ponieść, aby móc przyjąć pacjenta w bezpiecznych warunkach w czasie epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowa
  2. Media obiegło sensacyjne zdjęcie. Kate Middleton spodziewa się kolejnego dziecka?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dramatyczne wiadomości z południa Polski. Trwają dwie akcje ratunkowe na raz
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News