Rachunek za śmieci niezależnie od tego, jak spore masz mieszkanie
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 2 Stycznia 2020

Nawet samotne pomieszkiwanie cię nie uchroni. Ogromny rachunek bez względu na metraż

Rachunek za śmieci w 2020 roku może zwalić cię z nóg. “W 2020 roku Warszawiak zajmujący w pojedynkę ponad 40-metrowe mieszkanie w bloku zapłaci miesięcznie za odbiór śmieci 65 zł. Mieszkaniec Poznania w takiej samej sytuacji zapłaci nawet o 51 zł mniej” - podaje Money.pl.

Rachunek za śmieci zwali cię z nóg

Rachunek za odpady komunalne prawie w całej Polsce od tego roku będzie wyższy. Jeżeli chodzi o Warszawę to stanie się to od lutego. Według nowych przepisów obowiązywać będzie ryczałt. “Stała miesięczna kwota za odbiór nieczystości segregowanych z domu jednorodzinnego wyniesie 94 zł, a z mieszkania w zabudowie wielorodzinnej - 65 zł za miesiąc” - podaje Money.pl.

Ceny będą się różnić w zależności od liczby mieszkańców oraz typu zabudowy. W przypadku niesegregowania śmieci opłaty wyniosą dwukrotnie więcej. Co ciekawe, jeśli np. kilku mieszkańców bloku będzie wymigiwało się od segregacji odpadów, to dwa razy większą stawkę będą zmuszeni zapłacić wszyscy mieszkańcy.

Część zakupów w Biedronce za darmo. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzęść zakupów w Biedronce za darmo. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzytaj dalej

Wrocław

Ceny za wywóz śmieci we Wrocławiu od Nowego Roku nie ulegną zmianie. Stolica Dolnego Śląska ma te same stawki od trzech lat.

“Pierwsze przetargi planujemy ogłosić w pierwszym kwartale tego roku; ceny na wywóz śmieci zmienią się, ale teraz trudno powiedzieć, jaka to będzie zmiana” - powiedział Grzegorz Rajter z biura prasowego wrocławskiego magistratu, jak cytuje Money.pl.

Obecnie Wrocławianie, którzy mieszkają w budynkach wielorodzinnych i deklarują segregację śmieci płacą 0,85 zł za metr kwadratowy od lokalu mieszkalnego albo 19 zł za osobę. Jeżeli chodzi o budynki jednorodzinne to jest to odpowiednio 0,95 zł i 22 zł.

Kraków

W Krakowie, póki co, nie planuje się podwyżek za odbiór śmieci. “Od 1 kwietnia 2019 roku stawki wywozu śmieci w gminie Kraków (dla gospodarstwa jednoosobowego) wynoszą: 26 zł - odpady segregowane i 39 zł - odpady niesegregowane” - podaje Money.pl.

Waloryzacja 2020 już pewna. Kwota załamie niejednego emerytaWaloryzacja 2020 już pewna. Kwota załamie niejednego emerytaCzytaj dalej

Poznań

Mieszkańców Poznania już dotknęła podwyżka cen odbioru odpadów komunalnych. “Stawka opłaty od jednego mieszkańca w nieruchomości do 4 lokali mieszkalnych za odpady zbierane selektywnie wynosi 16 zł - informuje Money.pl. Poznaniacy mieszkający w budynkach powyżej czterech osób zapłacą za odpady segregowane 14 zł od osoby. Mieszkańcy, którzy nie segregują śmieci, zapłacą 30 zł na każdą osobę, która zamieszkuje dany lokal.

Gdańsk

W Gdańsku opłata za wywóz śmieci dla nieruchomości zamieszkanych jest naliczana od metra powierzchni lokalu mieszkalnego. “Obecnie stawka opłaty wynosi: 0,44 zł za mkw. powierzchni lokalu mieszkalnego w części nieprzekraczającej 110 mkw. oraz 0,05 zł mkw. powierzchni lokalu mieszkalnego w części przekraczającej 110 mkw” - informuje Money.pl.

Według uchwał Rady Miasta Gdańska od pierwszego lutego stawki opłaty wyniosą: “0,88 zł za mkw. powierzchni lokalu mieszkalnego w części nieprzekraczającej 110 mkw. oraz 0,10 zł za mkw. powierzchni lokalu mieszkalnego w części przekraczającej 110 mkw. Zmiana stawki za niesegregowane jest dwukrotna, czyli dotychczas 88 gr za mkw., a po zmianie 1,76 zł za mkw.” - podaje Money.pl.

Wyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuWyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News