Platforma Cash to innowacyjne rozwiązanie - przekonuje PZU
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Października 2019

PZU podbija rynek nowym rozwiązaniem. Wiele osób może się mocno zdziwić

PZU i Alior Bank wprowadziły innowacyjne rozwiązanie. Właśnie została uruchomiona platforma internetowa Cash, dzięki której pracownicy będą mogli szybko i łatwo brać tanie i bezpieczne pożyczki - przekazały PAP firmy.

PZU i Alior wprowadzają Cash

PZU i Alior Bank uruchomiły nową usługę. Platforma Cash ma być nowością na rynku. - “Platforma Cash ma szansę stać się unikalnym i korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców” - powiedział prezes PZU Życie Roman Pałac. Usługa sprawi, że pracodawcy będą mieli możliwość oferowania pracownikom dodatkowych korzyści, co zwiększy ich atrakcyjność na rynku pracy. Zatrudnieni na umowę o pracę pracownicy otrzymają możliwość wzięcia niskooprocentowane pożyczki i przeznaczyć je na dowolny cel.

Łatwy i szybki dostęp do pożyczek

- "Zaletą platformy jest ograniczenie formalności. Wnioski o pożyczkę są składane internetowo, a raty automatycznie potrącane z wynagrodzenia. Nie potrzeba zaświadczeń o zarobkach, ponieważ wnioski są przekazywane za pośrednictwem pracodawcy. Podpisanie umowy pożyczkowej następuje poprzez wpisanie w Internecie kodu otrzymanego SMS-em. Proces udzielania i spłaty pożyczek jest więc maksymalnie uproszczony” - tłumaczy prezes Alior Banku Krzysztof Bachta. Jego zdaniem pożyczki będą atrakcyjne przez niskie koszty - za każdy pożyczony 1000 zł będzie to mniej niż 5 zł oraz przy spłacie w 18 lub więcej ratach.

- "Platforma Cash to dobry przykład synergii i wykorzystania silnych stron spółek w ramach Grupy PZU. Wdrożona koncepcja biznesowa ma szansę stać się unikalnym rozwiązaniem na polskim rynku pożyczkowym, pokazując jednocześnie, że w Grupie PZU pracujemy nad jak najlepszym zaspokajaniem potrzeb naszych klientów" - podkreślił prezes PZU Życie Roman Pałac.

Dobro klienta na pierwszym miejscu

- "Chcemy oferować naszym klientom, zarówno tym korporacyjnym, jak i indywidualnym, produkty oraz usługi dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań" - dodała członek zarządu PZU Małgorzata Sadurska. Jak zaznacza, współpraca z bankami w ramach Grupy PZU to jeden z priorytetów strategii firmy.

Platforma Cash opiera się na technologii, która jest stosowana przez należące do Alior Banku Bancovo, specjalizujące się w nowoczesnych, internetowych rozwiązaniach w zakresie pożyczek. - "Prezentujemy innowacyjne podejście do dystrybucji produktów bankowych. Dzięki sprawdzonej platformie technologicznej wygoda klientów w pozyskiwaniu pieniędzy na dowolnie wybrane cele zyskuje nowy wymiar" - powiedział prezes Alior Banku Krzysztof Bachta.

Z pilotażowego programu z pożyczek udzielanych za pomocą platformy Cash może już korzystać ponad 10 tys. pracowników Grupy PZU. W najbliższym czasie system ma zostać udostępniony także dla innych pracodawców. PZU informuje, że kończy negocjacje na temat współpracy z pierwszymi zainteresowanymi.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News