Punktów karnych w tej chwili nie zredukujemy
Wikipedia/Henryk Borawski
Autor Radosław Święcki - 27 Marca 2020

Nie będziesz mógł zredukować swoich punktów karnych. Wielka zmiana przepisów

Pandemia koronawirusa komplikuje życie Polaków na różnych odcinkach. Wśród poszkodowanych wprowadzonych w związku z wirusem ograniczeń są przyszli i obecni kierowcy. Ci pierwsi nie mają możliwości zdania prawa jazdy, zaś drudzy redukcji punktów karnych.

Punkty karne muszą przeczekać wirusa

Przypomnijmy, że liczba punktów karnych może maksymalnie wynieść 24 (w przypadku początkujących kierowców jest to 20 punktów). Przekroczenie tej liczby skutkuje utratą prawa jazdy i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Kierowcy mają możliwość redukcji punktów karnych. By to zrobić – jak przypomina serwis Moto.pl - należy wziąć udział w szkoleniu, które odbywa się raz na pół roku, trwa kilka godzi, kosztuje 300 zł i redukuje stan punktowego konta o sześć punktów.

4 duże banki ogłosiły, że klienci będą mieli problem z bankowością on-line. Możesz nic nie załatwić4 duże banki ogłosiły, że klienci będą mieli problem z bankowością on-line. Możesz nic nie załatwićCzytaj dalej

Możliwość wzięcia udziału w szkoleniu przysługuje osobom posiadającym prawo jazdy dłużej niż rok.

Tyle w teorii, bowiem w związku z obecną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, szkolenia redukujące stan punktów karnych zostały na terenie całej Polski odwołane – do odwołania.

The Guardian: Premier Wielkiej Brytanii z pozytywnym wynikiem testu. Johnson przemówił do narodu on-lineThe Guardian: Premier Wielkiej Brytanii z pozytywnym wynikiem testu. Johnson przemówił do narodu on-lineCzytaj dalej

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego odwołały również egzaminy na prawo jazdy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

Koronawirus utrudnia życie kierowcom

Pandemia koronawirusa komplikuje życie wielu kierowcom. Jak już pisaliśmy na łamach naszego portalu, duża część z nich musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy, przez brak ważnych badań lekarskich.

Co prawda wydane w tym roku przez rząd rozporządzenie ograniczające swobodę przemieszczania się, nie zabrania wizyty w gabinecie lekarskim, ale duża część tych gabinetów nie funkcjonuje.

Rozwiązaniem może być zwrócenie się z prośbą o przeprowadzenie badań do prywatnych placówek medycznych, które nie wstrzymały wykonywania badań medycyny pracy, co oznacza, że mogą zgodzić się na przeprowadzenie badań lekarskich kierowcom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News