Punkt krytyczny pandemii w Wielkiej Brytanii
JUSTIN TALLIS/AFP/East News
Autor Maria Glinka - 20 Września 2020

Brytyjski minister zdrowia wypowiedział się na temat pandemii. Uważa, że teraz jest kluczowy moment

W Wielkiej Brytanii nastał właśnie punkt krytyczny pandemii. Tamtejszy minister zdrowia apeluje o przestrzeganie koronawirusowych wytycznych. W przeciwnym razie może zostać wprowadzony kolejny ogólnokrajowy lockdown.

Punkt krytyczny pandemii w Wielkiej Brytanii

Matt Hancock, minister zdrowia Wielkiej Brytanii, ostrzega przed punktem krytycznym pandemii. W trakcie wakacji Brytyjczycy zbyt pobłażliwie potraktowali resortowe wytyczne, a teraz państwo stanęło w obliczu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Puls Biznesu podaje, że od dwóch tygodni liczba nowych przypadków koronawirusa nieustannie wzrasta. W piątek i w sobotę (18,19 września) zarejestrowano bardzo wysoki dobowy przyrost zachorowań - ponad 4000. To pierwsze tego typu wyniki od 8 maja.

W związku z punktem krytycznym pandemii obywatele stanęli przed dylematem. - Wybór jest taki, że albo wszyscy będą przestrzegać zasad, albo będziemy musieli podjąć kolejne działania. [...] Nie wykluczam tego, choć nie chcę tego. Jeśli wszyscy będą przestrzegać zasad, będziemy mogli uniknąć kolejnej ogólnokrajowej blokady - przyznał Hancock. Z kolei premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przyznał, że zrobi wszystko, aby uniknąć ponownego lockdownu. Bardziej prawdopodobne jest nałożenie nowych pandemicznych restrykcji.

Klin podatkowy coraz potężniejszy. Zarobisz 2 tys., a zabiorą 3,3 tys. złKlin podatkowy coraz potężniejszy. Zarobisz 2 tys., a zabiorą 3,3 tys. złCzytaj dalej

Punkt krytyczny pandemii nie tylko w Polsce

Rząd brytyjski już podjął pierwsze kroki, które mają na celu wyjście obronną ręką z punktu krytycznego pandemii. Od 28 września samoizolacji na mocy prawa, a nie wytycznych, będą poddawane osoby z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa oraz wszyscy z ich najbliższego otoczenia. Nowym obostrzeniom ma towarzyszyć surowa kara za ich nieprzestrzeganie. Obywatele łamiący zasady kwarantanny muszą liczyć się z grzywną między 1000 a 10 tys. funtów.

Strategia brytyjskiej władzy, podobnie jak polskiej, w dalszym ciągu ma bazować na regionalizacji. Dodatkowe restrykcje zostaną nałożone na obszary, w których zarejestrowano lokalne ogniska epidemii. Na ten moment takie obostrzenia dotyczą ok. 13,5 mln osób, ale rząd nie wyklucza rozszerzenia ich zasięgu. Jednym z punktów krytycznych pandemii jest Londyn. - W tym tygodniu rozmawiałem z burmistrzem Londynu, a zespoły spotykają się dzisiaj, aby przedyskutować dalsze działania, które mogą być potrzebne - przyznał minister zdrowia.

Świetne wieści dla seniorów. Wiceminister właśnie zapowiedział zmiany w waloryzacjiŚwietne wieści dla seniorów. Wiceminister właśnie zapowiedział zmiany w waloryzacjiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczenia
2. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
3. Sejm podjął decyzję, wiele psów również dostanie emeryturę. Ile wyniesie?

Wielka Brytania w dalszym ciągu walczy z koronawirusem

W ocenie władz punkt krytyczny pandemii to zwiastun drugiej fali koronawirusa. Wielka Brytania to jedno z państw, które najpóźniej zdecydowało się na wprowadzenie obostrzeń, dlatego teraz stawia na przeciwdziałanie.

W całym kraju łączna liczba infekcji wynosi 390 358. Wielka Brytania stała się tym samym 14. państwem w niechlubnym rankingu koronawirusowych zakażeń. Punkt krytyczny pandemii jest zauważalny we wszystkich częściach Zjednoczonego Królestwa. Polsat News podaje, że ze wzrostem zachorowań mierzy się Anglia, Szkocja (najwyższe dobowy przyrosty od kwietnia) oraz Walia (od maja). Z kolei w Irlandii Północnej padł wczoraj rekord w kontekście dobowego przyrostu zachorowań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny w Brazylii. Piłkarz zadźgał prezesa własnego klubu
  2. Muzyk odleciał na antenie TVP. Prowadzący próbował go uspokoić, musiał przerwać jego wypowiedź
  3. Najczęściej oszczędzamy na dwóch kategoriach produktów. Można liczyć na wiele rabatów
  4. Zmiana czasu 2020: kiedy zmieniamy godzinę z czasu letniego na zimowy?
  5. Wyjdziesz tylko do kiosku i się zdziwisz. Wycieczka do sklepu w piątek wieczorem już nie będzie potrzebna
  6. Egipskie ciemności na głównej ulicy. Nie naprawią latarni, bo złodzieje kradną kable
Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaStało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News