Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 28.04.2020. Namiot barierowy - wynalazek naukowcow z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w Centrum Symulacji Medycznych szpitala przy ul. Banacha. Dr Marcin Kaczor - kierownik Projektu Centrum Symulacji Medycznych WUM, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, opracowal projekt urzadzenia barierowego sluzacego zapobieganiu niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu sie aerozolu wydychanego przez pacjentow zakazonych wirusem SARS-CoV-2 oraz innymi wysoko zakaznymi patogenami.
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Maja 2020

Alternatywa dla maseczek coraz popularniejsza. Nie jest ani droga, ani trudno dostępna

Przyłbica ochronna może być alternatywą dla maseczek. Rozwiązanie budzi coraz większe zainteresowanie ze względu na prostotę i wygodę. W przeciwieństwie do maseczek, przyłbicę ochronną można też łatwo zdenzyfekować. Ale to nie wszystko - bardzo ważna jest też dostępność sprzętu, który z łatwością można kupić. A maseczek cały czas jak na lekarstwo.

Przyłbica ochronna - alternatywa dla maseczek

16 kwietnia rząd wprowadził obowiązek zasłaniania ust i nosa. Na mocy rozporządzenia, w miejscach publicznych należy zakrywać twarz, ale niekoniecznie maseczką, choć są one najpopularniejsze. Może to być chusta czy szalik. Coraz większą popularnością cieszy się też przyłbica ochronna. Przyłbica ochronna długo kojarzyła się raczej z personelem medycznym, ale na ulicach można zauważyć coraz więcej osób, które używają przyłbic ochronnych zamiast maseczek.

Kierowcy mogą być wściekli. Fantastyczna okazja przechodzi właśnie przed nosemKierowcy mogą być wściekli. Fantastyczna okazja przechodzi właśnie przed nosemCzytaj dalej

Przyłbica ochronna dobrym rozwiązaniem dla niektórych osób

Przyłbica ochronna może być wygodniejsza dla osób, które noszą okulary. Podczas noszenia maseczki szkła okularów parują, co powoduje dyskomfort. Przyłbica ochronna ten problem rozwiązuje. Sprzęt sprawdzi się też w przypadku osób, które mają problemy z oddychaniem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Poszukiwania 3,5-letniego Kacperka zawieszone. Policja podała najbardziej prawdopodobny scenariusz zdarzeń

Ile kosztuje przyłbica ochronna? Okazuje się, że nie jest to duży wydatek. WP Finanse sprawdziło ceny takich środków ochronnych. Za przyłbicę z zasłoną z przezroczystego materiału można zapłacić nawet poniżej 20 złotych. Oczywiście to cena najprostszych modeli. Te bardziej zaawansowane mogą kosztować trochę więcej, około 50 złotych.

Propozycja nowego podatku zdążyła już wściec Polaków. Sejm właśnie uchwaliłPropozycja nowego podatku zdążyła już wściec Polaków. Sejm właśnie uchwaliłCzytaj dalej

Przyłbica ochronna - gdzie można ją kupić?

Rośnie zainteresowanie przyłbicami, ale na szczęście nie jest tak, jak w przypadku maseczek ochronnych, które w pewnym momencie były niedostępne. Przyłbice ochronne można bez problemu kupić w sklepach internetowych czy za pośrednictwem platform aukcyjnych, takich jak OLX czy Allegro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  2. Najnowsze ustalenia służb wywiadowczych USA. Czy koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna wiadomość z rana. Młoda przewodniczka wycieczek nie żyje, świętowała koniec kwarantanny
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News