Przesyłka może nie dotrzeć przed świętami
wikimedia.org
Autor Komunikaty prasowe - 18 Grudnia 2019

Branża ma ogromny problem. Przesyłka dojdzie w Trzech Króli

Przesyłka świąteczna niezamówiona z odpowiednim wyprzedzeniem może dotrzeć do klienta dopiero 6. stycznia. Główny powód to zamawianie paczek na ostatnią chwilę w okresie, gdy kurierzy mają ponadprzeciętna ilość zleceń. Firmy kurierskie zapewniają jednak, że przesyłki powinny dotrzeć do nas na czas.

Przesyłka zamówiona na ostatnią chwilę to spore ryzyko

Przesyłka świąteczna zamówiona na ostatnią chwilę obarczona jest stosunkowo dużym ryzykiem, gdyż firmy kurierskie nie ukrywają, że możemy je dostać dopiero na święto Trzech Króli. Jednak to nie kurierzy mogą być odpowiedzialni za taki stan rzeczy, gdyż w większości przypadków to sklepy zbyt późno dostarczają przewoźnikowi towar.

Firmy kurierskie zapewniają, że dokładaja wszelkich starań, by paczki doszły na czas, nawet te zamówione na ostatnią chwilę. Problem w tym, że chęci to jedno, a logistyczne możliwości to zupełnie inna sprawa. Nawet jeśli kurierzy będą pracować na maksymalnych obrotach, to i tak nie mogą zapewnić, że dostawcy dostarczą im towar na czas.

Wraca stary pomysł na emerytury. Nikt w UE już się na podobne rozwiązanie nie decydujeWraca stary pomysł na emerytury. Nikt w UE już się na podobne rozwiązanie nie decydujeCzytaj dalej

Przerzucanie się odpowiedzialnością

Firmy kurierskie uważają, że to, czy paczka dotrze do klientów przed Wigilią, zależy od sklepów internetowych. Przedstawiciele wielu z nich mówią natomiast, że wszystko zależy od kurierów. DPD Polska rekomenduje składanie zamówień w sklepach internetowych z bezpiecznym wyprzedzeniem, najlepiej dwutygodniowym, i najpóźniej na 5 dni roboczych przed Wigilią. Może więc okazać się tak, że paczki dotrą z poślizgiem. I pod choinką prezentów może zwyczajnie zabraknąć.

Wojciech Kliber, wiceprezes firmy Sendit, największego polskiego pośrednika usług kurierskich, przyznaje jednak, że zamawianie paczek tuż przed Wigilią jest mocno ryzykowne. Szacuje, że co ósma paczka może dotrzeć z opóźnieniem, które wyniesie przynajmniej dwa dni.

Co ciekawe, przedstawiciele Sendit zwracają uwagę, że również klienci nie są tu bez winy. Powołują się na raport autorstwa firmy Deloitte, mówiący iż Polacy zajmują czołową pozycję w Europie w kupowaniu prezentów na ostatnią chwilę - czyli w okresie od 15 do 24 grudnia. to zdecydowanie nie ułatwia zadania kurierom, mającym przed swiętami pełne ręce roboty. Przedstawiciele Sendit sugerują, żeby w przedświątecznym okresie zamawiać paczki do saloników prasowych, co znacznie ułatwi pracę kurierom i sprawi, że prawdopodobieństwo dostarczenia paczki wzrośnie.

Paczka nie dotarła na czas, i co teraz?

Co robić gdy zamówiona przez nas paczka z prezentami nie doszła na czas? Czy możemy liczyć na jakieś specjalne względy, jeśli to jednak z winy firmy kurierskiej paczka nie dotrze na Wigilię? Na przykład zadośćuczynienie? W tej kwestii przedstawiciele firm kurierskich są dość ostrożni i wskazują na standardowe procedury.

W DPD Polska zapewniają, że w okresie przedświątecznym obowiązują standardowe zasady, w tym te dotyczące opóźnienia w doręczeniu. Przypominają, że do złożenia reklamacji uprawniony jest zleceniodawca nadania. Z kolei DHL Parcel zwraca uwagę, że każdy klient - jeśli jest taka potrzeba - może złożyć reklamację. Obie firmy zapewniają jednak, że specjalnych problemów z terminowym dostarczeniem przedświątecznych przesyłek się nie spodziewają. Ile w tych zapewnieniach prawdy, dowiemy się juz niebawem.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News