Przerwa techniczna w kilku bankach
Libreshot Martin Vorel
Autor Konrad Karpiuk - 19 Grudnia 2020

Tuż przed Świętami zadbaj o dostęp do pieniędzy. W weekend wiele banków po prostu stanie

Przerwa techniczna w weekend to standard w wielu bankach. W ostatnie dni przed świętami, klienci BNP Paribas, Credit Agricole, ING Banku Śląskiego i mBanku muszą przygotować się na utrudnienia. Najwcześniej, prace techniczne rozpoczną się już w piątek.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Które banki zarządziły przerwę techniczną
  • W jakich dniach i godzinach będą przerwy techniczne
  • Jakie funkcje będą zablokowane

Przerwa techniczna w kilku bankach

Przed samymi świętami nie będzie wiele przerw technicznych, tak aby klienci mogli dokończyć zakupy przedświąteczne. Ponadto te banki, które planują zawieszenie części usług, starają się robić to w godzinach nocnych, a jeden z nich zdecydował się nawet na przerwę dopiero w poniedziałek.

Dlatego jeśli twój bank znajduje się na tej liście, lepiej dobrze zaplanuj opłaty rachunków, rat i przede wszystkim zakupy świąteczne. Zwłaszcza, że obecnie czas wysyłki znacznie się wydłuża.

Credit Agricole i mBank ogłosiły prace techniczne

Przerwa techniczna w Credig Agricole rozpocznie się już w piątkową noc z 18 na 19 grudnia. Prace potrwają około godziny i wystartują się o północy. Przez ten czas nie będą dostępne serwisy CA24, eBank i CA24 Mobile.

Z kolei mBank utrudni dostęp do swoich serwerów tylko jednej grupie klientów. Przerwa techniczna zaplanowana na niedzielę 20 grudnia potrwa od godziny 18:00 do godziny 20:00. Przez ten czas, klienci nie będą mogli się logować w serwisie eMakler.

Już pewne, prezydent podpisał. Wielu Polaków załapie się na dodatkowe 1500 zł od rząduJuż pewne, prezydent podpisał. Wielu Polaków załapie się na dodatkowe 1500 zł od rząduCzytaj dalej

BNP Paribas Bank przesuwa prace na poniedziałek

BNP Paribas Bank Polska zdecydował się na przesunięcie prac, które ostatecznie odbędą się w nocy z poniedziałku na wtorek (21-22 grudnia). Przerwa techniczna potrwa od godziny 22:00 do 00:30.

Na czas przerwy, nie będzie można skorzystać z serwisu www.bnpparibas.pl. Bank zapewnia, że mimo przeprowadzanych prac, bankowość internetowa, mobilna, bankomaty oraz płatności kartą zachowają swoją funkcjonalność.

ING Bank Śląski ogłasza dwie przerwy techniczne

Z kolei ING Bank Śląski będzie przeprowadzał prace na systemach obsługujących karty w Moim ING, oraz ING Biznes. Jak podaje bankier.pl, w nocy z soboty na niedzielę (19-20 grudnia) od północy do 02:00 wystąpią problemy z płatnościami kodem 3DSecure.

W trakcie przerwy technicznej zawieszone będzie również aktywowanie kart, zmienianie limitów transakcyjnych, ubezpieczenie kart, nadawanie kodów PIN, zamawianie kart płatniczych, przypisywanie do telefonu kart w aplikacji Moje ING mobile, dodawanie kart z portfeli zewnętrznych takich jak np. Apple Pay, Google Play itd.

Zablokowanie będzie również wykonywanie operacji na rachunku kart oraz składanie wniosków o nowe produkty w Moim ING jak i na stronie ing.pl. Przez ten czas nie będzie można założyć konta, lub wziąć pożyczki. W przypadku potrzeby zastrzeżenia karty, pozostanie tylko infolinia.

Ponadto w niedzielę 20 grudnia o godzinie 20:00 w ING Banku Śląskim będzie przerwa techniczna w modułach Makler, oraz aplikacji mobilnej ING Makler Mobile. 21 grudnia w trakcie otwarcia sesji na giełdzie, skorzystamy już z aplikacji bez problemów.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Nawet 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
  2. Nie ominą Cię nowe obowiązki jeśli używasz jednego gadżetu. Rejestracja to dopiero początek
  3. Wspaniały prezent przed Świętami dla tysięcy Polaków. Odzyskają dużo pieniędzy

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News