Przeprowadzka do Włoch: Zapłacą 110 tys. złotych. Jest jeden haczyk
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 16 Września 2019

Za przeprowadzkę do Włoch dadzą nawet 110 tys. zł. Jest jeden haczyk

Przeprowadzka do Włoch może być dla nas niesamowitą perspektywą na przyszłość. Co więcej, Włosi oferują za nią nawet 110 tys. złotych, gdyż sprawa jest dla nich niesłychanie istotna. Jest jednak pewien haczyk.

Przeprowadzka do Włoch, za którą jeszcze nam zapłacą? Pomysł brzmi naprawdę świetnie. Jest to odpowiedź władz włoskich na wyludniający się w zastraszającym tempie region Molise. W niektórych jego miasteczkach nie ma żadnych urodzeń, natomiast, jak podaje portal Fly4free.pl, wskaźnik emigracji osiąga naprawdę zatrważające poziomy. W efekcie ludności Molise ubywa najszybciej w całym kraju.

Dlatego też włoskie władze wystapiły z propozycją osiedlenia się w tym regionie cudzoziemcom. Przez pierwsze trzy lata mieszkania w Molise władze regionu mogą wypłacać wsparcie finansowe w postaci maksymalnie 700 euro miesięcznie. W sumie daje to 110 tys. złotych. Jednak stawiają warunek, który trzeba spełnić, by ubiegać się o finansowanie.

Złodzieje ukradli złoty sedes wart 5 mln zł, zdziwisz się jak łatwo to zrobiliZłodzieje ukradli złoty sedes wart 5 mln zł, zdziwisz się jak łatwo to zrobiliCzytaj dalej

Przeprowadzka do Włoch. Zapłacą tysiące, ale jest haczyk

Jak mówi Donato Toma, prezydent regionu Molise, władze oczekują, by osoby, które przeniosą się do Molise, otworzą własną działalność gospodarczą. Jest to jedyny warunek stawiany przez władze. Toma podkreśla bowiem, że problemem regionu jest przede wszystkim brak pracy, a emigracja z Molise jest jego następstwem. Zdaniem prezydenta, potrzeba "tchnięcia życia w miasta Molise". Sama przeprowadzka i płacenie za nią byłoby kolejnym gestem charytatywnym - przekonuje.

- Gdybyśmy zaoferowali tylko fundusze, byłby to kolejny gest charytatywny. Chcieliśmy zrobić więcej, chcieliśmy, żeby ludzie tutaj inwestowali. Mogą otworzyć dowolną działalność: sklep z pieczywem, sklep papierniczy, restaurację, wszystko. To sposób, aby tchnąć życie w nasze miasta, jednocześnie zwiększając populację - mówi Toma.

Inspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmierciąInspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmierciąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Strój na wesele 23-latki wywołał obrzydliwe komentarze. „A Ty za chłopa się przebrałaś?!”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News