Fritz_the_Cat / Pixabay
Fritz_the_Cat / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Lutego 2020

Zachęcają do przeprowadzki z miast na wieś. Oferują równowartość ponad 20 tys. zł

Przeprowadzka na wieś będzie dofinansowywana w Portugalii. We wtorek portugalski rząd ogłosił program pomocy dla pracowników chętnych przenieść się z miast do gmin położonych na prowincji. Osoby, które podejmą decyzję o przeprowadzce, mogą liczyć na wsparcie od państwa, które będzie wynosić nawet 4800 euro.

Przeprowadzka na prowincję z dotacją od rządu

O nowym programie dotacji na przeprowadzki poinformował portal Bankier.pl, który powołuje się na PAP. Szefowa ministerstwa pracy i ubezpieczeń społecznych Ana Mendes Godinho poinformowała, że pierwsze dotacje w ramach programu będą wypłacone najpóźniej do marca. I podkreśliła, że wysokość dotacji będzie zależeć od wieku, kwalifikacji zawodowych kandydatów oraz lokalizacji gminy wiejskiej, do której pracownik będzie się przeprowadzał.

Warunkiem otrzymania dotacji w wysokości od 2600 do 4800 euro będzie przedstawienie po

Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

rtugalskiemu ministerstwu dokumentów potwierdzających, że rozpoczęło się pracę w tym roku na terenie jednej z gmin wiejskich.

Minister pracy wytłumaczyła, że te środki mają być “formą rządowej pomocy na rozpoczęcie życia na prowincji”. Co ciekawe, portugalski rząd ma nadzieję na to, że program będzie popularny przede wszystkim wśród osób z wyższym wykształceniem.

Dotacja na przeprowadzkę za mała?

Zdaniem Antonio Pinto, przedsiębiorcy z Guardy (wschód Portugalii) dofinansowanie od rządu może być niewystarczające do przekonania osób mieszkających w aglomeracjach miejskich do przeprowadzki na prowincję.

“Aby program ten zakończył się powodzeniem, konieczna jest chęć współpracy ze strony samorządów terytorialnych w organizowaniu tanich mieszkań dla przybyszów, a także we wspieraniu inicjatyw nowych przedsiębiorców” - powiedział Antonio Pinto, cytowany przez portal Bankier.pl.

ZUS na straży uczciwości. Skontrolował ponad 574 tys. Polaków, może i ciebieZUS na straży uczciwości. Skontrolował ponad 574 tys. Polaków, może i ciebieCzytaj dalej

Infrastruktura na prowincji nie zachęca do przeprowadzki

Przedsiębiorca przypomniał, że w latach 2009-2011 rząd Jose Socratesa próbował wprowadzać programy wsparcia dla młodych przedsiębiorców, jednak te okazały się porażką. Dlaczego? Zdaniem Pinto rząd nie zadbał o rozwój infrastruktury na prowincji.

“Żaden mieszkaniec aglomeracji miejskiej nie zdecyduje się przenieść do gminy, w której likwidowane są połączenia kolejowe i autobusowe, zamykane szkoły, oddziały pocztowe i ośrodki zdrowia, a do najbliższego szpitala trzeba jechać ponad 70 km” - powiedział Pinto cytowany przez portal Bankier.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internauci wpłacili 400 tys zł. Zbiórka zgłoszona do prokuratury
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Zostało mało czasu. Można odzyskać od państwa grube pieniądze, trzeba się spieszyć
Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News