Zmiany w kontrolach drogowych
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 20 Października 2019

Już za kilka dni zmiany w kontrolach drogowych. Musisz uważać na wiele nowych przepisów

MSWiA poinformowało, że od listopada zmienią się przepisy w kwestii kontroli drogowej kierowców. Rozporządzenie wprowadza wiele nowości, na które teraz będą musieli uważać kierowcy.

Jak tłumaczy MSWiA w swoim komunikacie prasowym, chodzi przede wszystkim o doprecyzowanie obecnie funkcjonujących przepisów. Jedną z najważniejszych zmian jest zapis umożliwających postój radiowozu w momencie kontroli w miejscu, w którym jest to przepisami ruchu drogowego zabronione.

Zmiany przepisów dotyczą nie tylko policji

Jak mówi komunikat MSWiA z nowych przepisów korzystać będzie mógł nie tylko policjant, ale także: "inspektor Inspekcji Transportu Drogowego, funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej". Przedstawiciele wyzej wymienionych organów będą mieli możliwość dokładnego sprawdzenia zatrzymanego pojazdu, ale również pojazdu znajdującego się na lawecie. Jak tłumaczy ministerstwo, wszystko po to aby wyeliminować z dróg niesprawne pojazdy.

Zmiany dotyczą także obecności kierowcy w radiowozie. Policjant będzie musiał wpuścić kierowcę do radiowozu jeśli ten zadeklaruje chęć płatności za mandat kartą płatniczą od razu w momencie zatrzymania.

Watykan zamierza wprowadzić nowy grzech. Wbrew pozorom bardzo Watykan zamierza wprowadzić nowy grzech. Wbrew pozorom bardzo "na czasie"Czytaj dalej

Nie trzeba się legitymować

Resort spraw wewnętrznych zdjął także z umundurowanych policjantów potrzebę legitymowania się przed kierowcami podczas kontroli drogowych. Dodatkowo zaostrzą się przepisy związane ze sprawdzaniem zawartości przewożonego i oplombowanego ładunku odpadów. Jeśli funkcjonariusze będą mieli podejrzenia, co do rodzaju ładunku pod plombą, to będą mogli ją zerwać.

Większa dbałość o środowisko

W chwili obecnej według rozporządzenia pojazd zatrzymać mogą: "policjanci, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, funkcjonariusze Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Służby Celno-Skarbowej, straży gminnych, straży leśnych oraz straży parku, jak również osoby działające w imieniu zarządcy drogi w obecności policjanta lub inspektora". Zmianą, która czeka nas od listopada jest możliwość zatrzymania samochodu transportującego odpady przez inspektorów z Inspekcji Ochrony Środowiska.

MSWiA zastrzega, że zmiany w przepisach są wciąż jeszcze konsultowane i mogą ulec jeszcze zmianie do początku listopada.

Astronomiczna suma za miejsce na cmentarzu. Parafianie piszą do kuriiAstronomiczna suma za miejsce na cmentarzu. Parafianie piszą do kuriiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
  6. Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News