Nietypowy przemyt na Podkarpaciu
Wikimedia/Paweł bpm Szubert (talk)
Autor Radosław Święcki - 19 Stycznia 2021

Podkarpackie: Nietypowy przemyt, w ukraińskim busie znaleźli 5 kilo. Nie zgadniesz czego

Takiego znaleziska podkarpaccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z pewnością się nie spodziewali. Udało im się udaremnić przemyt dość nietypowego towaru. Trafili na niego w ukraińskim busie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co próbował przemycić ukraiński kierowca
  • Co mu za to grozi
  • Kiedy dokonano podobnego przemytu

Nietypowy przemyt

Jakiś czas temu pisaliśmy o udaremnieniu przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajowej Administracji Skarbowej przemytu dwóch ton kokainy z Kolumbii o wartości niemal dwóch miliardów złotych, co według premiera Mateusza Morawieckiego było próbą największego przemytu narkotyków od 30 lat.

O ile przemyt narkotyków czy alkoholu nie budzi większego zaskoczenia, to odkrycie dokonane przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia można uznać za dość nietypowe. Trafili oni w ukraińskim busie na...pięć kilogramów włosów.

Przemyt jak podaje Polska Agencja Prasowa został ujawniony w czasie kontroli samochodu na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca stawił się do odprawy na przejściu granicznym w Medyce, na kierunku wjazdowym do Polski.

Z relacji Edyty Chabowskiej, rzeczniczki Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie dowiadujemy się, że podczas szczegółowej rewizji kabiny busa uwagę funkcjonariuszy zwróciły owinięte folią pakunki.

- Okazało się, że mają bardzo nietypową zawartość - ludzkie włosy. Pukle o różnych kolorach i długościach ważyły prawie 5 kg. Najdłuższe z nich miały nawet 80 cm długości - mówi cytowana przez PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Wartość znaleziska oszacowano na ponad 17 tys. zł. Edyta Chabowska zwraca uwagę, że kierowca busa nie zgłosił do kontroli przewożonego towaru.

- Nie uiścił także wymaganych należności przywozowych, które w tym przypadku wynosiły ponad 4 tys. zł - informuje rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

To nie pierwsza taka próba

Na poczet kary, która grozi podejrzanemu o przemyt 47-letniemu kierowcy zabezpieczona została kwota 1 tys. zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Nietypowy przemyt, ale jak się okazuje...nie pierwszy. Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkreśla bowiem, że podjęto już próbę przemytu włosów na polsko-ukraińskiej granicy. Doszło do tego we wrześniu zeszłego roku, kiedy to funkcjonariusze Krajowej Administraci Skarbowej z Medyki przyłapali na przemycie podobnej ilości włosów 22-letniego Ukraińca.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News