Przemysław Czarnek - już oficjalnie nowym ministrem edukacji
Piotr Molecki/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 19 Października 2020

Oficjalnie: Przemysław Czarnek został ministrem edukacji i nauki

Przemysław Czarnek już oficjalnie jest ministrem edukacji i nauki. Dziś rano Andrzej Duda uroczyście powołał posła PiS na nowe stanowisko. Prezydent zwrócił uwagę na to, z jak wysoką odpowiedzialnością wiąże się piastowanie tego urzędu.

Przemysław Czarnek oficjalnie ministrem edukacji

Przemysław Czarnek miał zostać oficjalnie mianowany ministrem edukacji już 5 października. Tak się jednak nie stało, ponieważ tego samego dnia minister poinformował, że jest zakażony wirusem SARS-CoV-2.

Uroczystość powołania ministrów została przeniesiona wówczas na 6 października. Wtedy nominacje oficjalnie odebrali wszyscy nowi członkowie rządu z wyjątkiem Czarnka, który nominację otrzymał w poniedziałek po zakończeniu procedury związanej z zakażeniem koronawirusem.

Wcześniej, zanim doszło do rekonstrukcji rządu, funkcjonowały dwa odrębne resorty: ministerstwo edukacji, które znajdowało się pod przewodnictwem Dariusza Piontkowskiego oraz ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego, którym kierował Wojciech Murdzek.

Duda: Rodzice mają wątpliwości co do tego jak wygląda w Polsce edukacja
Podczas uroczystości prezydent zwrócił uwagę na to, że połączenie dwóch ministerstw w jedno nakłada ogromą odpowiedzialność na nowego ministra, przekazała PAP.

—To zadanie bardzo trudne, bo dzisiaj cały czas w polskim systemie edukacji jest bardzo wiele takich treści, co do których polskie rodziny mają ogromne wątpliwości, czy chciałyby, żeby w ten sposób, takimi treściami były edukowane ich dzieci — powiedział prezydent i podkreślił, że zależy mu, by rodzice mieli wpływ na podjmowane w ministerstwie decyzje dotyczące przekazywanych w szkole treści — jakie treści programowe i inne są przekazywane dzieciom na terenie szkoły, a przed którymi rodzice mają prawo swoje dzieci bronić — podkreślił Duda i wyraził nadzieję, że Czarnek będzie podczas “swojej służby” zwracał na to uwagę.

— Prosiłbym przede wszystkim, żeby na polskich uczelniach została zapewniona prawdziwa wolność badań naukowych - musi zostać zachowana niezależność, samodzielność uczelni, musi zostać zachowana autonomia uczelni, ale autonomia nie może polegać na samowładztwie, gdzie niszczeni są ludzie — dodał prezydent.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Grupa Polaków dostanie wypłatę niemal dwa razy wyższą. Jest potwierdzenie ministra
2. Monice Olejnik puściły nerwy. Apeluje o zmianę decyzji, która podjął rząd
3. Wystarczy, że ktoś z rodziny ci przeleje pieniądze, wtedy możesz skończyć z podatkiem. Na szczęście da się go uniknąć

Przemysław Czarnek ministrem edukacji

— Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją — mówił nowy minister Przemysław Czarnek podczas rozmowy na antenie TVP Info. Z jego ust padły także wówczas słowa: — skończmy dyskusję o tych obrzydlistwach LGBT, homoseksualizmie, biseksualizmie, paradach równości. Brońmy rodziny, bo brak obrony rodziny prowadzi do tego, co państwo widzicie.

Można zatem wywnioskować, że wartości, których bronić ma Czernek na stanowisku ministra edukacji, mają być najzwyczajniej w świecie sprzeciwem wobec wszelkich odchyleń od tradycyjnego modelu życia.

Przemysław Czarnek urodził się w 1977 roku w Kole. Z wykształcenia prawnik, studia ukończył w 2001 roku na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pięć lat później uzyskał tytuł doktora.

Od 2015 roku sprawował urząd wojewody lubelskiego, a w 2019 roku zyskał mandat posła z ramienia PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze doniesienia TVN24: na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy dla zakażonych koronawirusem
  2. Nieoficjalne: powstaje pierwszy w Polsce szpital polowy dla chorych na COVID. Już niedługo ma być gotowy
  3. Sprowokują, będą udawać kogoś innego. A potem nałożą gigantyczną karę
  4. Do Polski weszła nowa sieciówka. Ma szeroki asortyment, ale nie żywności
  5. Stało się, rząd w końcu dopiął swego. Nowy podatek coraz bliżej, Polacy mają się czego obawiać
  6. Najprostsze i najlepsze ciasto na świecie. Do jego zrobienia wystarczą tylko 2 składniki
GIS bije na alarm, groźny pestycyd w popularnych mrożonkach. Zjedzenie grozi nawet paraliżemGIS bije na alarm, groźny pestycyd w popularnych mrożonkach. Zjedzenie grozi nawet paraliżemCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News