przelew
Pixnio
Autor Komunikaty prasowe - 21 Grudnia 2019

Przelewy na święta mogą przysporzyć kłopotów. Zrób je lepiej zawczasu

Przelew Elixir, a raczej jego realizacja nie będzie możliwa w związku z Bożym Narodzeniem czyli 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia w Nowy Rok.

Przelew Elixir nie będzie realizowany w święta

Przelew Elixir nie będzie realizowany w Święta Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok, jak zapowiedziała Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR).

“Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych dla transakcji w złotych. Ich rozliczenie następuje w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze, w godzinach: 9:30, 13:30 i 16:00. W dni wolne od pracy - w czasie świąt (25 i 26 grudnia) oraz w Nowy Rok (1 stycznia) system nie wykonuje żadnych transakcji” - informuje Wirtualna Polska.

Jednak tylko po dwie sesje są przewidziane na 24 grudnia, czyli wigilię i 31 stycznia - sylwester. Wynika z tego, że przelewy, które zlecono po godzinie 13.30 będą rozliczone dopiero następnego dnia roboczego - 27 grudnia i 2 stycznia.

Zapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontroleZapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontroleCzytaj dalej

System Euro Elixir

Warto pamiętać, że z systemu Euro Elixir również nie będzie możliwości korzystania 25-26.12.2019 r. oraz 1.01.2020 roku. 24 i 31 grudnia zaś będzie funkcjonował standardowy harmonogram rozliczania transakcji.

System Express Elixir

KIR zaznacza, że w przypadku, gdy istotny jest dla nas czas, to system Express Elixir, który realizuje płatności natychmiastowo, będzie dostępny. “KIR przypomina, że jeśli zależy nam na czasie, to działa system Express Elixir realizujący płatności natychmiast. Umożliwia przesyłanie pieniędzy między kontami prowadzonymi w różnych bankach w czasie liczonym w sekundach. System działa całą dobę, przez cały rok, także w weekendy i święta” - informuje Bankier.pl. Przelewy Express Elixir są płatne.

Fatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiFatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News