Wkrótce będą otwarte kolejne przejścia graniczne
Wikipedia/Lesław Zimny
Autor Radosław Święcki - 18 Marca 2020

Rząd zaczyna otwierać niektóre przejścia graniczne. Ruch zbyt mocno wstrzymany

Będą otwarte kolejne przejścia graniczne, by udrożnić ruch - poinformował w wywiadzie dla Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas wtorkowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa w miniony piątek rząd ogłosił wprowadzenie z dniem 15 marca stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Wskutek tej decyzji przywrócono pełne kontrole na przejściach granicznych. Wiele dróg wjazdowych z innych krajów całkiem zamknięto, dlatego przed przejściami, które pozostały dostępne, utworzyły się wielokilometrowe korki.

Będzie otwarcie przejść granicznych

Temat ten pojawił się w programie "Wydarzenia i Opinie", którego gościem był rzecznik rządu Piotr Müller. Pytany o to, czy rząd ma pomysł na poprawę tego stanu rzeczy, polityk poinformował, że niebawem kilka dodatkowych przejść granicznych będzie udostępnionych dla kierowców. Zdecydowało o tym prezydium Rządowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernych

- Decyzję o otwarciu dodatkowych przejść ogłosi w środę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – poinformował Müller.

- Analizowaliśmy tę kwestię i zapadły decyzje, że w najbliższym czasie będą otwarte kolejne przejścia graniczne, tak, aby udrożnić ten ruch na naszych granicach - dodał.

Rzecznik rządu podkreślił w rozmowie z Piotrem Witwickim, że w sposób bardzo drobiazgowy sprawdzane są osoby, "które przyjeżdżają na granicę, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo Polakom".

- W związku z tym te kolejne decyzje o otwarciu przejść granicznych mają udrożnić ten ruch - podkreślił rzecznik rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  2. Zaskakujące słowa zastępcy brytyjskiego premiera. "Trzeba zarazić około 60 procent ludzi i tego właśnie chcemy"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News