PHOTO : TOMASZ GOLA / SE / EAST NEWS WROCLAW PRZEDSZKOLANKI Z PRYWATNEGO PRZEDSZKOLA PRZY ULICY LIPOWEJ ZNECALY SIE NAD DZIECMI NZ PRZEDSZKOLE PRZY ULICY LIPOWEJ 17/10/2012 ZACZAROWANA KRAINA PUCHATKA PRZEDSZKOLE PRZEDSZKOLANKI ZNECANIE SIE ZWIAZYWANIE
TOMASZ GOLA/East News
Autor Komunikaty prasowe - 13 Stycznia 2020

Opieka nad dzieckiem w przedszkolu po konkretnej godzinie będzie opodatkowana. Absurdalny przepis faktem

Przedszkole. “Sprzedaż posiłków w stołówkach na rzecz dzieci oraz opieka nad przedszkolakami po godzinie 13.00 wypełniają definicję działalności gospodarczej – stwierdził dyrektor KIS” - informuje “DGP”.

Przedszkole po konkretnej godzinie opodatkowane?

Przedszkole po godzinie 13.00, a także sprzedaż posiłków w stołówkach na rzecz dzieci spełniają definicję działalności gospodarczej - tak powiedział dyrektor KIS, jak wynika z informacji “DGP”. Pytanie w tej sprawie zadała gmina, która pobiera opłaty za usługi świadczone przez publiczne przedszkola, włączając w to wyżywienie dzieci, a także opiekę nad przedszkolami powyżej 5-godzinnego, bezpłatnego wymiaru godzin dziennie.

Opłaty te nie mają charakteru komercyjnego

Według gminy charakter tych opłat nie jest komercyjny. Przedszkola nie czerpią korzyści materialnych z wyżywienia oraz dodatkowej opieki, co więcej, nawet na tym nie zyskują. “Należność za posiłki pokrywa jedynie wsad do kotła, bez uwzględniania kosztów utrzymania stołówki i kosztów wynagrodzeń pracowników przygotowujących jedzenie. Z kolei opłata za opiekę nad dziećmi po 13.00 nie może być wyższa niż 1 złoty za godzinę” - podaje “DGP”.

Co na to KIS

Zdaniem Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej prawdą jest, że prowadzenie przedszkoli jest zadaniem gmin, ale jednak odbywa się odpłatnie. Czyli w opinii fiskusa pobierane opłaty są po prostu wynagrodzeniem za świadczenie usług.

Ile dać księdzu po kolędzie? Polacy zdradzają, ile najmniej wypada dać Ile dać księdzu po kolędzie? Polacy zdradzają, ile najmniej wypada dać "do koperty"Czytaj dalej

“Podkreślił, że realizowanie przez gminę zadań własnych, narzuconych ustawą, nie jest jednoznaczne z wyłączeniem jej automatycznie z grona podatników VAT. Zwrócił też uwagę, że identyczne czynności (wyżywienie i opieka) mogą być świadczone przez podmioty komercyjne” - informuje “DGP”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  2. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News