Przedszkola w tym roku z krótszymi wakacjami
Flickr/Greenpeace Polska
Autor Radosław Święcki - 14 Maja 2020

Przedszkola z krótszymi wakacjami. Pierwsze polskie miasto podjęło decyzję, rodzice mogą być niezadowoleni

Przedszkola publiczne w Poznaniu będą w tegoroczne wakacje otwarte nieco dłużej niż w ubiegłych latach. Niestety nie będzie możliwości przepływu dzieci z jednego przedszkola do drugiego. Wydział Oświaty tłumaczy to względami bezpieczeństwa.

Przedszkola w wakacje

Przez ostatnie lata – jak przypomina poznańska „Gazeta Wyborcza” – przedszkola publiczne w stolicy Wielkopolski były otwarte w lipcu, albo w sierpniu: placówka, która w jednym roku była otwarta w lipcu, w następnym roku funkcjonowała w sierpniu. Okoliczne przedszkola dobierały się w pary, tzn. gdy placówka miała przerwę w lipcu, druga dyżurowała w sierpniu i sprawowała opiekę nad dziećmi z zamkniętego przedszkola.

„Wyborcza” przypomina, że w ubiegłym roku Wydział Oświaty na prośbę rodziców organizował nabór na letnie dyżury – na pierwszy miesiąc wystarczyło zapisać dziecko do swojego przedszkola, podczas gdy w drugim miesiącu pociecha mogła uczęszczać do dowolnej innej placówki na terenie miasta. Należało to tylko zgłosić wcześniej w systemie.

Biedronka rozdała 28 tysięcy paczek z prezentami. Ty też możesz ją otrzymaćBiedronka rozdała 28 tysięcy paczek z prezentami. Ty też możesz ją otrzymaćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

W tym roku jednak wszystko będzie wyglądało inaczej. Decyzją Wydziału Oświaty, w tegoroczne wakacje dzieci będą mogły chodzić na dyżur tylko do tej placówki, do której są zapisane na co dzień. Przedszkola publiczne będą za to otwarte w wakacje przez sześć tygodni.

- W tym roku ze względów bezpieczeństwa w wakacje nie będzie przepływu dzieci z jednego przedszkola do drugiego. Przerwa długości dwóch i pół tygodnia jest konieczna, bo wszyscy pracownicy mają prawo do urlopu. Taki wymiar był też rekomendowany przez zespół doradczy dyrektorów i dyrektorek przy prezydencie Poznania - mówi w rozmowie z gazetą Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty.

Informacje dotyczące konkretnych terminów, w których przedszkola będą funkcjonowały mają pojawić się na stronie internetowej wydziału oświaty po 5 czerwca.

Przypomnijmy, że przedszkola w związku z pandemią koronawirusa zostały zamknięte w połowie marca. Pod koniec kwietnia rząd ogłosił możliwość wznowienia działalności przedszkoli od 6 maja, ale ostateczne decyzje w tej sprawie pozostawił po stronie samorządów.

Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracownikówBon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracownikówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Jedna z popularniejszych linii zapowiada wznowienie lotów. Podano konkretną datę i nowe zasady dla pasażerówJedna z popularniejszych linii zapowiada wznowienie lotów. Podano konkretną datę i nowe zasady dla pasażerówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News