PiS
wikimedia, Kolanin
Autor Komunikaty prasowe - 21 Października 2019

PiS złożyło protesty ws. wyborów do Senatu. Żąda ponownego przeliczenia głosów

Protest wyborczy został złożony do Sądu Najwyższego przez PiS. Partia rządząca chce, aby głosy zostały ponownie przeliczone w dwóch okręgach do Senatu.

Protest wyborczy złożony przez PiS

Protest wyborczy - Polska Agencja Prasowa dowiedział się nieoficjalnie, że PiS złożył wniosek do Sądu Najwyższego w sprawie ponownego przeliczenia głosów. Chodzi o dwa okręgi wyborcze, w których partia rządząca przegrała wybory do Senatu.

PiS oczekuje ponownego przeliczenia głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu: nr 75 (Katowice) i nr 100 (Koszalin). - Składamy protesty, bo w tych okręgach dużo było głosów nieważnych, a różnice między wynikami kandydatów niewielkie - tłumaczy w rozmowie z Onetem rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Nowy rząd PiS: jedni zostaną, drudzy pójdą w odstawkę. Podajemy nazwiskaNowy rząd PiS: jedni zostaną, drudzy pójdą w odstawkę. Podajemy nazwiskaCzytaj dalej

W okręgu nr 75 do Senatu wybrano wiceprezeskę partii Wiosna Gabriela Morawska-Stanecka (KW SLD). Poparło ją 50,93 proc. głosujących. Jej kontrkandydat, Czesław Ryszka z PiS zdobył 49,07 proc. głosów. Na Morawską-Stanecką głosowały 64 172 osoby, a na Ryszkę 61 823 wyborców.

Zaś w drugim wymienionym okręgu, nr 100, zwycięzcą został poseł PO Stanisław Gawłowski, startujący jednak z własnego komitetu. Zdobył 44 956 głosów i uzyskał poparcie na poziomie 33,67 proc. Jego rywalami byli Krzysztof Nieckarz z PiS, który uzyskał 44 636 głosów (33,43 proc.) oraz lekarz Krzysztof Berezowski. Na niego zagłosowało 43 933 wyborców (32,90 proc.).

Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN powiedział PAP, że w obu protestach podniesiono ten sam zarzut naruszenia przepisów Kodeksu wyborczego (art. 227) polegający na niewłaściwym zakwalifikowaniu głosów, jako nieważne, podczas gdy głosy te powinny zostać uznane za ważne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Zamordował ukochaną znanego aktora. Po 18 latach ma usłyszeć wyrok
  6. Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News