Protest przedsiębiorców w Warszawie
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 25 Maja 2020

Policja: Może czekać nas fala zakażeń po proteście przedsiębiorców. Mundurowi mają bardzo niemiłą niespodziankę

Jeden z uczestników protestu przedsiębiorców przejawiał symptomy infekcji koronawirusem – poinformowała policja. Mężczyzna został zatrzymany za znieważanie funkcjonariusza, a policja podjęła kroki w celu ustalenia czy jest chory na COVID-19.

Protest przedsiębiorców przyniesie niepożądane skutki?

Uczestnik protestu przedsiębiorców podejrzany o zakażenie koronawirusem przyjechał do Warszawy ze Śląska. Był jedną z siedmiu osób, która została aresztowana w czasie niedzielnej demonstracji. Usłyszał zarzut znieważania funkcjonariusza policji po czym przetransportowano go do izby zatrzymań, gdzie zaczął przejawiać objawy COVID-19. Na ten moment nie wiadomo czy faktycznie jest chory.

Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzytaj dalej

Polsat News donosi, że mężczyzna miał podwyższoną temperaturę (38 stopni Celsjusza). Policja ustaliła, że miał kontakt z pracownikami kopalni zanim przyjechał na protest przedsiębiorców. Głos w tej sprawie zabrał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, który uważa, że wywiad w kierunku COVID-19 jest ujemny. Obecnie nie można mówić o zakażeniu i liczymy, że tak pozostanie".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomości

Mandaty i zatrzymania na proteście przedsiębiorców

Wobec braku dalszych informacji w tej sprawie redakcja Wirtualnej Polski postanowiła zgłosić się bezpośrednio do warszawskiego oddziału policji. Dyżurny podkom. Piotr Świstak odesłał WP do nadkom. Marczaka, który nie zareagował na prośbę o kontakt. Na potwierdzone informacje w sprawie mężczyzny podejrzanego o zakażenie koronawirusem trzeba będzie zatem jeszcze poczekać.

W sobotę odbył się kolejny protest przedsiębiorców w centrum Warszawy, którego uczestnicy głośno wyrażali swoje niezadowolenie z rządowej tarczy antykryzysowej. Zdaniem policji, która powołuje się na przepisy w sprawie koronawirusa, była to demonstracja nielegalna. W kontekście protestu przedsiębiorców szef MSWiA Mariusz Kamiński przypomniał, że w czasie epidemii zabronione jest gromadzenie się.

W marcu zarobiłeś poniżej 7 tys. zł, ale pomocy z ZUS i tak nie będzie. Sam resort potwierdzaW marcu zarobiłeś poniżej 7 tys. zł, ale pomocy z ZUS i tak nie będzie. Sam resort potwierdzaCzytaj dalej

Między uczestnikami a funkcjonariuszami doszło do przepychanek, w wyniku czego mandat otrzymało siedem osób, a kolejne siedem zatrzymano. Znalazł się wśród nich pomysłodawca protestu przedsiębiorców Paweł Tanajno, który już w niedzielę złożył w sądzie zażalenie w związku z naruszeniem procedur w czasie zatrzymania. Sąd Rejonowy w Warszawie uchylił jego wniosek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga fala
  2. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Włożył kij do bagna, finał akcji jest niewiarygodny. Wszystko nagrał, film podbija sieć
Jest nowy raport, znamy już najmniej i najbardziej awaryjne auta na drogach. Możliwe, że sam masz jedno z nichJest nowy raport, znamy już najmniej i najbardziej awaryjne auta na drogach. Możliwe, że sam masz jedno z nichCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News